Zdá sa vám, že nosiť sukňu je absolútna hračka? Nechceme vás strašiť, ale nie je to len o tom, že vám voľným strihom zamaskuje stehná. Iste, túto výhodu rozhodne ponúkne, no takisto si ňou môžete krásne vytvarovať postavu. A to či ste užšia alebo širšia, vyššia alebo nižšia.

Aká sukňa pre akú postavu?


Pre širšie boky
Sukne sú oblečením na spodnú časť tela, a práve tá nám vie často robiť mierne starosti. Široké boky sú nedokonalosťou mnohých z nás a často si v džínsoch pripadáme ešte širšie. Skvelú výhodu však ponúkajú práve sukne, ktoré môžu tento rozmer minimalizovať. Ak zvolíte áčkový strih, ktorý sa postupne rozširuje, oblasť vašich bokov bude zamaskovaná a ich šírka sa stratí. Nezabúdajte však, že áčko musí ísť už od pása a nie až od zadočku.

Aká sukňa pre akú postavu?
Pre užšie boky
Ak ste presným opakom a spomínané ženské krivky sa vám oblúkom vyhli, so sukňou nemáte žiaden problém. Moderné balónové strihy zaoblia aj tie najužšie boky a plochý zadoček, ktorý potrebuje mierne zoženštiť. Veľkým plusom je, že sa nemusíte obávať svetlých farieb, ktoré plnšie dámy radšej nechávajú bokom. Ako totiž dobre vieme - bledá rozširuje, tie tmavá zužuje. Síce len opticky, ale v móde sa ráta aj to.

Čítajte viac: Džínsová sukňa nesmie v šatníku chýbať

Pre väčšie bruško
Pre dámy s guľatejším bruškom máme skvelý módny tip. Vyberte si sukňu so širším pásom, prípadne širokým opaskom. Tieto modely sú stále veľmi populárne a ľahko ukryjú spomínanú nedokonalosť postavy. Už tradičným trikom, ktorý funguje vždy a všade, je upriamovať pozornosť na časť tela, ktorú by ste radi zvýraznili. K sukni si teda nasaďte kratšiu dĺžku alebo hlbší výstrih, ktoré zaistia, že sa oči budú primárne upriamovať nie na bruško, ale celkom inam.

Aká sukňa pre akú postavu?
Pre ploché bruško
Čo môžeme dodať k postave, ktorá má takmer ideálne miery? Že si môže obliecť snáď všetko - mini, midi i maxi, áčko, balón i vysoký pás. Nezabúdajte, že jednou z najsexi sukní je tá puzdrová, ktorú obľubujú práve ploché brušká a akurátne boky. Nejaké to kilo ale mať treba, aby krivky krásne vynikli, no ak je kíl viac, obtiahnuté puzdro na ne zbytočne upozorní.

Pre krátke nohy
Ženy s kratšími nohami by mali zamávať na rozlúčku maxisukniam a radšej zvoliť dĺžku, ktorá im nohy predĺži. Môže to byť mini, prípadne strih tesne nad kolená, no radou nad zlato je vyvýšený pás. Opticky potiahne nohy smerom dohora a navyše jemne zamaskuje už spomínané plnšie bruško.

Pre dlhé nohy
Môže sa zdať, že maxisukňa by bola v prípade dlhých nôh zbytočným maskovacím manévrom, ale na čo vždy ukazovať všetko? Dĺžka až po zem vám sadne krásne, navyše môžete skúšať rôzne vzory a prešívania, ktoré by iným uškodili. Samozrejme, midi ani mini zakázané nie sú, práve naopak. Využite „silu" svojich nôh a ukážte ich svetu v sukni, ktorú ste si na toto leto vybrali.

TIP: Množstvo sukňovej inšpirácie nájdete v našej galérii.