Móda a krása Hanbíte sa za svoje jazvy? Nerobte to, bez nich by ste to neboli vy!

jazva
ZDROJ: Shutterstock

Jediným spôsobom, ako zažiť život bez jaziev je ostať ležať na posteli bez pohnutia a o nič sa nepokúsiť. Ale v takom prípade môžete dostať preležaniny. Preto sa radšej hýbte, podniknite v živote veľa vecí, riskujte a sem tam sa obzrite za jazvami, ktoré od života získate. Poskytujú vám veľa dôležitých informácií.

muž - koža - jazva
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Neviditeľné jazvy sú trvácnejšie

Niekto kedysi povedal, že vrásky znamenajú, že si sa veľa smial, sivé vlasy znamenajú, že si sa veľa staral a jazvy znamenajú, že si si užil svoj život. Krásne, láskyplné a výstižné. K psychológom často prichádzajú ľudia, ktorí hovoria o tom, čo všetko im v živote spôsobilo bolesť. Neúspešný vzťah, rozvod, strata zamestnania, neplodnosť či duševná choroba. Toto sú veci, ktoré zanechávajú na duši človeka neviditeľné jazvy. Niečo, čo na prvý pohľad nevidíme, ale zanechalo to v hĺbke duše veľkú bolesť. Spravodlivé je, že ich má každý. Každý tie svoje, pretože nikto nedokáže prežiť život bez utrpenia.

Každá jazva má svoj zmysel

Našou úlohou je vedieť preformulovať si vnútorné jazvy, ktoré nás sprevádzajú celý život. Nájsť v nich zmysel, pretože každá jazva nás chcela niečo naučiť. Hneváme sa na ne, veľa im vyčítame, ale často len preto, lebo nevidíme ich posolstvo. Ak sa naučíme čítať ich význam, veľa o živote pochopíme a uľaví sa nám.

Skúsili ste neznáme? Boli ste odvážni! A to stojí za obdiv

Bilancujete svoj život a uvedomili ste si, koľkokrát ste v živote zariskovali? Presťahovali ste sa do iného mesta? Vymenili ste prácu? Rozviedli ste sa a opäť zosobášili? Postavili ste sa zoči voči niekomu silnejšiemu? Áno, je lepšie ocitnúť sa v aréne a bojovať ako zostať na vedľajšej koľaji. Skutočnosť, že ste sa pre niečo rozhodli a urobili to, hoci to malo pre vás následok zranenia znamená, že ste nechali vyhrať optimizmus a odvahu pred strachom. Mali ste odvahu ísť za svojím snom.

#WANDASK