Leto je jedným z najobľúbenejších ročných období. Teplo, slnko, odhalené telo, rozviate vlasy a pocit slnka na tvári – aj to je symbolom letných mesiacov.

Leto nám ponúka možnosť popustiť uzdu našej fantázii pri voľbe extravagantnejších, farebných outfitov, v ktorých môžeme zažiariť. Rovnako by však leto malo byť aj obdobím, počas ktorého viac dbáme na materiálové zloženie oblečenia, aby sme sa v ňom počas teplých dní zbytočne nepotili.

Či už dámy alebo páni, všetci by sa mali v lete zameriavať aj na štýlovosť outfitov. Dámy to majú v tomto smere omnoho jednoduchšie, pretože môžu zvoliť aj jednoduché kúsky, napríklad šaty, či overaly a doplnia ich krásnymi letnými doplnkami. Vo všeobecnosti je však pre mužov aj ženy omnoho jednoduchšie kombinovať outfity počas letných dní, kedy nemusíte vrstviť viacero kúskov oblečenia.

Ako na trendy styling v štýle jednoduchosti a minimalizmu?

Minimalizmus je v našich šatníkoch veľmi obľúbený, pretože sa takéto outfity dajú vytvárať veľmi rýchlo a jednoducho. Pokiaľ máte neutrálne kúsky všetko sa hodí so všetkým a navyše vždy vyzeráte elegantne a upravene. Medzi typické minimalistické kúsky v štýle jednoduchosti patria jednofarebné košele, tričká, svetríky, či nohavice. Najlepšie je voliť neutrálne farby, čo vám zaručí jednoduchosť a širokú variabilitu kombinácii.

Medzi trendy v oblasti minimalizmus patria pánske košele. Pre pánov sú nadčasovým elegantným kúskom. V lete je ideálne siahať po ľanových košeliach, alebo aj bavlnených v zaujímavých farbách. Veľmi dobre vyzerajú na opálenej pokožke svetlé farby, no rovnako je dobré siahnuť aj po výrazných potlačiach. Rovnako však pánske košele môžu poslúžiť aj pre styling do dámskych outfitov. Oversized oblečenie je totiž v súčasnosti nesmierne trendy a k tomu je ešte aj pohodlné. O košele sa teda môžete deliť a využívať ich tak na milión spôsobov. Vyberte si tú svoju na https://answear.sk/k/on/oblecenie/kosele.

Ďalšími minimalistickými kúskami na leto sú určite šaty. Voľte opäť minimalistické kúsky v neutrálnych farbách, ktoré vás neomrzia a zakaždým ich budete môcť doplniť inými doplnkami. Skvelé sú napríklad dlhé biele šaty, ktoré zakaždým viete vizážou posunúť na iný level. Pre pánov by počas leta mali predstavovať základ kvalitné kraťasy. Samozrejme je dôležité siahať aj po kvalitnej obuvi, v ktorej sa vám nebude potiť noha – ideálne sú rôzne otvorené topánky, ktorým by ste sa však do práce mali skôr vyhnúť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Answear

Bude v lete 2021 trendy aj extravagancia?

Tento rok je v znamení výrazných farieb. Za štýlové sa považujú rôzne zaujímavé farebné kombinácie, ale rovnako sa odporúča aj kombinovať rôzne vzory. V podstate je základom trendov kreativita, kedy môžete vytvoriť na prvý pohľad extravagantný outfit, ktorý však je premyslený a hravý. Na takéto kombinovanie môžete voliť napríklad už spomínanú košeľu s výraznými farbami a geometrickými tvarmi. Potom ju stačí dokombinovať len ku klasickému outfitu, no vyznačíte sa štýlovým kúskom. Pre dámy môžu takýto výrazný kúsok predstavovať práve šaty v rôznych zaujímavých farbách.

Ak nie ste dostatočne odvážni môžete siahnuť aj po výrazných doplnkoch. Takto budete môcť nosiť bežné outfity v štýle minimalizmu a doplniť ich štýlovou obuvou, kabelkou, ľadvinkou, či bižutériou. Rovnako je skvelou voľbou aj výraznejší makeup predovšetkým vo forme výrazného rúžu. Pohrajte sa s farbami a vzormi a vytvorte kreatívne letné outfity, ktoré vás ( a vaše okolie ) len tak ľahko neomrzia.