Niektoré vzťahy medzi bratmi a sestrami sú skutočne veľmi dobré, a puto medzi nimi je priam až nezlomné. Nejako tak to má so svojou sestrou aj svetoznámy herec, ktorého poznáme zo slávneho fantasy seriálu Hry o tróny...

26th Annual Screen Actors Guild Awards - Fan Bleachers
Zdroj: Chelsea Guglielmino

Svoju sestru nadovšetko miluje, o tom niet pochýb! Herec Pedro Pascal, ktorý si zahral v Hrách o tróny, alebo aj v Narcosovi či Wonder Woman, je skvelý brat. Jeho sestra Lux Pascal, totiž len nedávno prišla s vyjadrením, ktorým všetkých šokovala.

Verejne sa prihlásila k tomu, že je transrodová žena. Vzápätí na to ju Petro Pascal taktiež verejne podporil a zdieľal na sociálnych sieťach najnovšiu obálku časopisu YA, ktorý upozorňuje na jeho mladšiu sestru ako na transrodovú osobu.

Na Instagrame navyše pod túto titulku napísal: „Mi hermana, mi corazón, nuestra Lux“. Čo v preklade znamená „Moja sestra, moje srdce, moja Lux“. Samotná Lux Pascalová na svojom profile spomína na to, ako jej brat zohral dôležitú úlohu pri tom, keď hľadala svoju identitu. A nakoniec ju aj našla.

Nepriznala sa však k transrodovosti len tak. Snaží sa šíriť osvetu a prosí všetkých ľudí, hlavne v tomto období, aby vyjadrili svoju podporu ľuďom, ako je ona, a tiež, aby „odsúdili“ homofóbiu a rasizmus. „Pre všetkých v mojej rodine bol môj prerod niečo veľmi prirodzené,“ povedala pre časopis YA. „Akoby to bolo niečo, čo čakávali, že sa tak či onak stane.“

Otvorte si našu galériu, kde nájdete jej fotografie...