Móda a krása Kozmetika a aloe vera: Správna dvojka

ZDROJ:

Prečo sa do toľkých kozmetických prípravkov pridáva aloe vera? A čo to vlastne je? O jej blahodarných účinkoch ste už iste počuli, čo je však na aloe vera také zázračné a ako vám môže pomôcť nielen ku kráse, ale aj zdraviu?

Kozmetika a aloe vera: Správna dvojka

Aloe vera je rastlina, ktorú možno aj vy pestujete doma. Možno by ste sa na ňu mali pozrieť novými očami, pretože sa v nej skrýva mnoho zdravia. V prírode sa vyskytuje okolo 200 druhov, avšak na liečebné účely sa používa Aloe Vera Barbadensis Miller. Výrobky s kvalitnými výťažkami z jeho listov nepatria síce medzi najlacnejšie, ich účinky si však pochvaľujú ľudia na celom. Svete. Mnohí by dokonca prisahali na ich zázračnosť.

Zdravie z prírody
Výťažky z aloe vera sa používajú nielen zvonka, ale aj zvnútra. Je to možné práve vďaka mnohostrannému využitiu tejto rastliny. Samotné výťažky sa získavajú zvnútra listov rastliny, ktorá musí mať primeraný vek, aby sa nachádzali v tejto správnej koncentrácii. Z rastliny sa vyrába nielen gél, ale napríklad aj tablety ako doplnok zdravej výživy.

11 Aug 2004 --- Soaking Fingers in Dish of Aloe Gel --- Image by © Tetra Images/Corbis
11 Aug 2004 --- Soaking Fingers in Dish of Aloe Gel --- Image by © Tetra Images/Corbis
Kozmetické firmy pridávajú výťažky z aloe do celého spektra svojich produktov od pleťových mliek, cez krémy, šampóny, prípravky na opaľovanie, až po mydlá a make-upy. Ich použitie je mimoriadne vhodné pre ľudí so suchou pokožkou, obzvlášť pre tých, čo trpia ekzémami, alebo majú veľmi citlivú pleť na tvári a okolo očí.

Všeliek?
Na vnútornú i vonkajšiu liečbu sa aloe používa pre svoju mnohostrannosť, telo totiž blahodarné látky využije presne na odstránenie svojho konkrétneho problému, proti každému človeku zaberie jej aplikácia trochu inak. Aloe vera je detoxikačným prostriedkom, ktorý organizmus prečisťuje. To len zvyšuje jeho vynikajúci účinok na imunitu. Pôsobí aj protialergicky a protizápalovo a v tele ničí vírusy, plesne a baktérie, pričom sa doslova „vrhá“ len na tie zlé. Ak je k dispozícii, zvykne sa konzumovať čistá dužina miešaná s kvetovým medom.

Zvonka sa aplikuje na popáleniny, jazvy, poškodenú pleť či vyrážky, po zranení minimalizuje tvorbu jaziev. Prípravkami s aloe vera sa ošetrujú aj bodnutia hmyzom, opary, lupiny, či herpes. Mnohí pacienti ju používajú pri chronických problémoch, ktoré pomáha postupne zmierňovať. Prípravky s aloe vera dostanete kúpiť nielen v drogérii, ale aj v lekárňach.

Náš tip:
Ak trpíte problémami s pleťou, rozhodne by ste sa mali zaujímať o kvalitnú kozmetiku obohatenú práve o výťažky z tejto rastliny, hlavne ak uprednostňujete čo najprírodnejšiu kozmetiku.

#WANDASK