Tiež vás trápia problémy s pleťou a už ste vyskúšali všetko možné? Tak zatnite zuby a odvážte sa na niečo menej tradičné, ako je banán s tvarohom či voňavá káva alebo med. Na prvý pohľad možno budete krútiť nosom, ale netradičné potraviny robia zázraky. Za pokus nič nedáte.

Krajšia pleť: 5 čudných vecí, ktoré naozaj fungujú


Surové mäso
Ak nepatríte medzi vegetariánky, vyskúšajte tento trik. V prípade, že vám nevadí dať si na tvár surové mäso, vaša pleť to určite ocení. Látky, ktoré mäso obsahuje, dávajú pleti elestickosť a výživu. Ideálne je hovädzie mäso, jeho tenké plátky si poukladajte na tvár. Môžete vyskúšať aj mäso pomlieť a skúsiť masku s trochou olivového oleja. Musíme však uznať, že toto nemusí „voňať" každému. Vašu pleť oživí, dodá jej chýbajúci jas.

Krajšia pleť: 5 čudných vecí, ktoré naozaj fungujú
Fenikel
Fenikel nepatrí len bábätkám a dojčiacim matkám. Zaberá proti akné, zmierni pocit svrbenia a začervenanie. Je vhodný na citlivú pokožku a celkovo pleť dokáže upokojiť. Spomalí starnutie a je bohatým antioxidantom. Môžete skúsiť prikladať na tvár čerstvý fenikel, môžete si uvariť čaj a použiť ho ako pleťovú vodu, prípadne ho pridať aj do akejkoľvek pleťovej masky.

Čierne korenie
Ak trpíte unavenou pleťou, vieme čo ju preberie. Avšak, tento nápad sa nemusí páčiť každému. Skúste peeling s čiernym korením. Hnedý cukor, olivový olej a olej s pomarančovou vôňou so štipkou čierneho mletého korenia preberie vašu pleť k životu. Touto zmesou premasírujte tvár a samozrejme, vyhnite sa okoliu očí. Korenie otvorí póry, vyčistí pleť a umožní jej dýchať.

Jablčný ocot
Pri problémoch s mastnou pleťou pomôže jablčný ocot. Pomôže zničiť mastný filter, vyčistí a hojí. Pre dôkladnejšie čistenie navlhčite si obrúsky octom a priložte na tvár. Ocot má aj antibakteriálne účinky, takže sa odporúča i problematickej pleti. Ako bonus pridajte pár kvapiek aj do telového mlieka, vaša pokožka dosiahne zdravý vzhľad.

15 nepriateľov vašej krásy: Pleti môže uškodiť sauna aj mobil! 

Krajšia pleť: 5 čudných vecí, ktoré naozaj fungujú
Kurkuma
Bojovníkom proti mastnote a lesknutiu pleti je i kurkuma. Má antibakteriálne účinky, takže ak trpíte tvorbou akné, určite si ju zadovážte. Navyše zvyšuje elastickosť pleti, odstráni odumreté bunky a zjednocuje odtieň. Zmiešajte trochu bieleho jogurtu s trochou kurkumy a naneste na tvár. Dajte si však pozor, kurkuma výrazne farbí, takže aj pleť po nej získava žltší odtieň. Preto je vhodné použiť masku na noc.

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, vedzte, že čo si na nesiete na pleť, by nemalo ani štípať, ani páliť, ani vyvolávať iné nepríjemné pocity. Používajte iba to, čo odsúhlasí sama vaša pokožka.