Žiaden poplach! Leto našťastie ešte nekončí a bude trvať nielen (oficiálnych) pár dní, no možno aj zopár týždňov. Je to čas, keď nemusíme nosiť niekoľko vrstiev oblečenia, naopak, naplno si vychutnávame jeden či dva tenučké kúsky, v ktorých sa nespotíme. Presne takéto kúsky vytvárajú šikovné ruky slovenskej módnej dizajnérky, absolventky prestížnej kyjevskej módnej akadémie - Magdalény!

Leto nekončí! Čo si však obliecť posledné horúce dni? Skúste outfity od slovenskej módnej návrhárky
Otvorte si našu galériu pod článkom, kde nájdete celú jej letnú kolekciu, ktorá dýcha letom a predĺži vašu radosť z posledných letných dní...

Po lete sa ich nebudete chcieť vzdať: TOTO je 30 trendy kabeliek na leto!

Leto nekončí! Čo si však obliecť posledné horúce dni? Skúste outfity od slovenskej módnej návrhárky

Ako to býva zvykom u módnych návrhárov a návrhárok, i Magdaléna pracuje najmä s vlastnou fantáziou. Avšak jej kúsky majú ešte inú pridanú hodnotu - kombinuje spomínanú fantáziu s tým, čo bežne v obchodoch nenájdete. Látky si vyberá zásadne sama, nikdy ich neobjednáva cez internet, pretože iba tak ju môže „cítiť". Napríklad v prípade bavlny - či neškriabe a je príjemná, alebo naopak pri kašmíre - či sa nežmolkuje. V zásade uprednostňuje prírodné materiály, preto je takmer celá jej letná kolekcia z bavlny, ľanu a hodvábu. Prírodné materiály sú navyše príjemné na nosenie, telo pod nimi krásne dýcha a zbytočne sa nepotí.

Letný look podľa obyčajných žien! 27x ako sa obliecť, keď je vonku horúco

„Niečo vymyslím, v myšlienkach poskladám, nájdem ideálnu látku a vytvorím si pre seba prvý kus. Ponosím, a keď som si istá, že je perfektný, „rozmnožím" ho a pridám na eshop a instagram. Je to čisto pocitová záležitosť v danom momente," tvrdí návrhárka. Keď sme sa jej spýtali na to, či sú i nejaké negatíva jej práce, povedala: „Nie. Robím to, čo ma baví, čo sa mi páči, a čo sama túžim nosiť! Negatíva by zrejme vymenovala iba moja rodina, a síce, že im po večeroch doma vrčím so šijacími strojmi. Nemám totiž ateliér, všetko šijem u seba doma."

Návrhárka Magdaléna dodáva, že najväčším pozitívom jej práce je, že si vie ušiť všetko na svete: „Ak sa mi aj stane, že si 2 hodiny pred nejakou veľkou akciou nemám čo obliecť (to poznajú snáď všetky ženy s plnými skriňami), vytiahnem šijací stroj a stihnem si ušiť šaty, v ktorých som originálna a jedinečná!"

Pozor, len pre odvážnych! TOP parížske letné kúsky, ktoré nesmiete prehliadnuť!

Už pri prvom pohľade na jej letnú kolekciu vás ohúria farby, ktorými doslova hýri. A keďže je leto, rozhodne sa nebojte kombinovať! Navyše, tieto kúsky sú nadčasové, takže aj keď si ich zaobstaráte „na poslednú chvíľu", nezúfajte - využijete ich aj o rok! V našej galérii pod článkom nájdete ďalšie modely z jej letnej kolekcie, ktoré vám zaručene predĺžia vaše leto...

Autor: Alex
Zdroj foto: alamagdalena.sk