Aj keď nášmu fyzickému i psychickému zdraviu leto osoží a vieme si ho z chuti užiť, naše vlasy majú na to iný názor. Slnko, vietor, more, bazén, to všetko im škodí a ničí ich. Po teplých mesiacoch vlasy volajú SOS a je potrebné ich čím skôr ozdraviť.

Vo vlasoch sa skrýva časť budúcnosti.
Zdroj: Shutterstock

Dodajte im hydratáciu

Našťastie, škody napáchané na korunu krásy počas letného obdobia, nie sú nevratné a dajú sa napraviť. Vlasy sú predovšetkým zbavené vlhkosti a preto im ju treba vo veľkej miere dodávať, z vonka i z vnútra. Hydratáciu z vnútra zabezpečíte poctivým pitným režimom v podobe stolovej vody, čistých štiav, bylinných čajov.

Zvonka vaše vlasy potrebujú hydratovať až v prehnanej miere, aby sa doplnil deficit, ktorý im leto spôsobilo. V prvom rade vymeňte bežný šampón i kondicionér za hydratačný. Pokiaľ sú vlasy aj výrazne poškodené, siahnite po intenzívnej regeneračnej sade. S týmito dvomi prípravkami si však určite nevystačíte.

V rámci umývania by ste aspoň raz do týždňa mali vlasy vyživiť aj hydratačnou alebo regeneračnou maskou. Nemusíte si ju kupovať, môžete si ju pokojne vyrobiť z potravín, ktoré máte doma. Veľmi ozdravujúco pôsobia citrónové, banánovo – medové, či medovo – citrónovo – olejové masky. Týmto však oživovanie vášho porastu hlavy po lete rozhodne nekončí.