Móda a krása Nesmrteľné tipy pre krásne vlasy

ZDROJ:

Vo svete vlasov sa neustále objavujú nové produkty, techniky či odporúčania. Netvrdíme, že sú zlé, ale kým ich neoverí sám čas, dáme prednosť stáliciam vlasového sveta. Máme tu triky a tipy, ktoré sú takpovediac nesmrteľné a používali ich naše babičky, používane ich my a veríme, že ich budú používať aj naše deti.

Nesmrteľné tipy pre krásne vlasy

Čo prezrádzajú ruky o vašom zdraví?

Zubná kefka
Určite máte v kúpeľni zubnú kefku. Viete však o tom, že ju môžete využiť okrem čistenia chrupu aj na vlasy? Svojimi nahusto usporiadanými štetinami dokáže efektívne upravovať rozlietané pramene a vyčnievajúce vlásky. Začešte ich kefkou, ktorú ste pred tým posprejovali lakom na vlasy a uvidíte rozdiel oproti hrebeňu.

Nesmrteľné tipy pre krásne vlasy
Vazelína
V každej dobre vybavenej kúpeľni by mala mať miesto aj vazelína. Okamžite pomôže suchým chodidlám, ale takisto ju zužitkujete pri farbení vlasov. Natrite ju na okraje hlavy, uší a na krk, teda na miesta, ktoré sa pri aplikovaní farby do vlasov môžu znečistiť. Mastný nános zabráni, aby vám po farbe ostali stopy na pokožke.

Suchý šampón
O suchom šampóne už toho bolo povedaného veľa, no ostáva pravdou, že je veľkým pomocníkom pre spľasnuté vlasy. Nerieši teda iba mastné korienky, ale aj problémy s objemom. Poprášte ním vlasy, dobre premasírujte prstami a pozrite sa na ten rozdiel.

Studený fén
Profíci potvrdzujú, že studený vzduch nie je v nastavení fénov iba tak. Je veľkou pomocou, keď treba udržať účes v istej podobe a samozrejme, využiť to môžete aj vy. Najskôr si vlasy vyfúkajte klasicky a keď máte hotovo, pustite na ne studený vzduch. Ich tvar tým mierne zafixujete.

Prečo sa nám robia kruháče pod očami?

Nesmrteľné tipy pre krásne vlasy
Studená voda
Pomáha studený vzduch z fénu, ale pomáha aj studená voda. Tá je už dávno považovaná za najlepší finiš oplachovania vlasov pri ich umývaní, a to pre dosahovanie lepšieho a výraznejšieho lesku.

Med
Gazdinky med milujú a milujú ho aj kaderníčky. Prečo? Lebo zanecháva na vlasoch úžasný lesk a pocit zdravia. Najmä teraz v lete ním môžete predchádzať poškodeniam zo slnka a vlasy vyživovať. Pridajte lyžicu medu ku kondicionéru, premasírujte a chvíľu nechajte pôsobiť. Opláchnite a vlasy budú zocelené.

Viac šikovných tipov na starostlivosť i úpravu vlasov nájdete v našej sekcii VLASY.

Nesmrteľné tipy pre krásne vlasy
S „kútikmi“ sa z času na čas trápi veľa ľudí. Ide o nepríjemnú záležitosť, kedy sú oba alebo jeden kútik úst, popraskané, bolestivé, mokvajú a tvoria sa na nich chrastičky. Pri zívaní, jedení alebo rozprávaní sa chrastičky opäť narúšajú a tento kolobeh môže trvať rôzne dlho. Toto ochorenie môže mať mnoho príčin. Ohromný liek - Čo si potierať mazom z ucha?

#WANDASK