Nepochybujeme o tom, že sa o svoje vlasy poriadne staráte a zabezpečujete im pravidelnú opateru. To však ani náhodou neznamená, že to robíte správne. Prečítajte si naše rady a zistite, či pri umývaní či ďalšej úprave naozaj postupujete tak ako treba.

Recept na vlasy: Naozaj viete, ako ich správne umyť?

Pred umývaním
Základom je vlasy pred umývaním vždy dôkladne prečesať a odstrániť tak aj štylistické prípravky. Použite na to kvalitný hrebeň z prírodných štetín, ktorý ich jemne učeše, nezničí a ani ich nebude ťahať. Dôležitý je tiež výber správneho šampónu - riaďte sa typom vašich vlasov, ktoré sú v prípade šampónov vždy uvedené na prednej etikete.

Už ste počuli o vlasovom detoxe? Vyskúšajte a neoľutujete!

Umývanie vlasov
Vlasy si môžete umývať tak často ako vám je príjemné, avšak, poznáte ten správny spôsob ako nanášať šampón? Napeňte si ho len na vrchnej časti hlavy, pričom pena bude následne stekať po celej dĺžke smerom nadol a vlasy sa umyjú rovnako dôkladne. Odborníci radia, že ideálne je si vlasy umyť vždy dvakrát, aby sa odstránili všetky nečistoty a použiť pritom vlažnú vodu. Nezabudnite šampón z vlasov dôkladne vymyť, uľahčí vám to aj samotnú úpravu.

Recept na vlasy: Naozaj viete, ako ich správne umyť?

Čo robiť po umývaní?
Hneď ako sa vám podarí z vlasov zmyť zvyšky šampónu, siahnite po kondicionéri, ktorý je určený na váš typ vlasov. Okrem toho, že ich vďaka nemu ľahšie rozčešete, zostanú lesklé i hladké. Kondicionér nanášajte vždy na mierne vlhké vlasy a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Prečo nie na mokré? Pretože by rýchlo stiekol a výživné látky by sa nedostali k vlasovému vláknu. Pokiaľ sa vám vaše pramene často mastia, vyhnite sa klasickým krémovým kondicionérom a radšej sa spoľahnite na variantu, ktorú netreba oplachovať.

Super vlasové novinka 2017: Určite ste o nej ešte nepočuli

Rozmýšľate nad ofinou? Inšpirujte sa celebritnými kráskami v našej galérii, ktoré to s účesmi vystihli fakt dokonale.

Autor: Lucia