Móda a krása Stres, kŕče, tehotenstvo. Magnézium nám môže pomôcť v rôznych situáciách.

Ilustračné foto.
ZDROJ: Magnerot

Magnézium (horčík) je pre naše telo veľmi dôležitý minerál. Pomáha organizmu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách. Jeho pozitívne účinky na ženské telo i psychiku sú naozaj rôznorodé. Tu sú niektoré z nich.

Kŕče
Sú nepríjemné, sú bolestivé a často sú nepredvídateľné. Ako nám môže pomôcť magnézium? Pôsobí na tonus hladkých svalov a je tak nápomocné pri zmierňovaní svalových problémov. Je tiež zodpovedné za aktívny mimobunkový transport kalcia, čo je podstatou svalovej relaxácie. Tento mechanizmus je možné terapeuticky využiť aj v prevencii a liečbe predmenštruačnej migrény, pri hypertenzii a na zmiernenie prejavov kŕčov.

Tehotenstvo
Čas, keď sa staráme o dve telá súčasne si vyžaduje podporu a doplnky. Magnézium je jedným z nich. Počas gravidity totiž hladina magnézia klesá, pričom najnižšie hodnoty dosahuje medzi 24. až 30. týždňom tehotenstva. V tehotenstve je preto zvýšená spotreba magnézia - s rastom plodu totiž stúpajú nároky na spotrebu magnézia, ktoré sa využíva na stavbu orgánov, tvorbu kostí a vývoj centrálnej nervovej sústavy.

Stres
Mysleli sme, že je hlavne pracovný, no teraz vieme, že aj vzťahový, finančný, rodinný, karanténny. Magnézium je užitočné aj tu. Jeho pozitívne účinky sa prejavujú napríklad normalizovaním napätia cievnej steny (vysoký krvný tlak), znížením svalového napätia, trasľavosti, kŕčov a vnímania bolesti, znížením výskytu záchvatov migrény, či zmiernením ich priebehu, ale aj zmiernením príznakov chronického únavového syndrómu a zlepšením fyzického a psychického stavu.

Športovanie
Intenzívny pohyb a športovanie znamená intenzívne nároky na telo. Magnézium pri športovaní pomáha takto: zohráva štruktúrnu úlohu v kostiach, bunkových membránach a chromozómoch. Aktívny transport iónov, ako kalia a kalcia cez bunečné membrány tiež vyžaduje magnézium. Prostredníctvom tejto úlohy v ión-transportných systémoch pôsobí magnézium na svaly, na vedenie nervových impulzov, svalovú kontrakciu a normálny rytmus srdca.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Magnerot

Doplnkové magnézium
Sú situácie, keď je doplnkový prísun magnézia naozaj užitočný. Pri prijímaní doplnkového magnézia, je však veľmi dôležité to, ako efektívne ho dokážeme vstrebať. Aby sa totiž magnézium do nášho organizmu dostalo v čo najväčšom množstve, potrebuje na to správny „nosič“. Jedným z takýchto nosičov je aj kyselina orotová. Kyselina orotová je prirodzene sa vyskytujúca biologická látka, telu vlastná, obsiahnutá aj v mlieku a kolostre. Preto je prirodzeným nosičom pre magnézium a iné minerálne látky a kovy a zároveň zvyšuje ich vstrebávanie.
Ak sa rozhodnete siahnuť po doplnkovom magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.
Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

#WANDASK