V októbri to budú dva roky, čo navždy opustila svet spevácka legenda českej scény Karel Gott, píše portál pluska.sk! Ivana Gottova, jeho manželka, sa od pohrebu moc neukazovala, no teraz urobila výnimku...

Karel Gott a Ivana Gottová
Karel Gott a Ivana Gottová
Zdroj: Instagram K. G. A.

Dátum 1. október 2019 si budú fanúšikovia Karla Gotta († 80) pamätať už navždy. V tento deň maestro prehral svoj boj so zákernou chorobou. Najprv statočne bojoval s rakovinou lymfatických uzlín, nad ktorou pred rokmi vyhral. V septembri 2019 však spevák šokoval verejnosť, keď priznal, že mu lekári zistili akútnu leukémiu. Prvý atak choroby sa snažil rozohnať pravidelnou výmenou krvi v nemocnici, no žiadne zlepšenia neprichádzali. Hoci bojoval zo všetkých síl, tentokrát sa mu nad chorobou vyhrať nepodarilo.

Od jeho smrti uplynú tento október už dva roky. Jeho manželka, Ivana Gottová, sa od pohrebu na verejnosti takmer vôbec neukazovala. Fanúšikm božského Káju sa však pravidlene prihovára na Instagrame a Facebooku prostredníctvom profilu Karla Gotta. A len pred pár dňami, pri príležitosti promovania jeho novej autobiografie, sa ľuďom na fotke ukázala aj ona.

,,Milí priaznivci môjho manžela, s veľkou radosťou vám prvýkrát môžem ukázať obálku autobiografie Karla Gotta „Má cesta za štěstím“.   Tento výstižný názov si manžel zvolil sám, rovnako ako titulnú fotografiu Lenky Hatašovej. Knihu, ktorú Karel dopísal ešte počas svojho života, nájdete v českých kníhkupectvách 14. júla 2021, v deň jeho nedožitých narodenín. Na Slovensku sa objaví iba o niekoľko dní neskôr, a to 20. júla. Mám z prvých vytlačených kusov veľkú radosť. Budem vás priebežne zásobovať ukážkami z knihy. Snáď vás to poteší," napísala Ivana, ktorá vyzerá naozaj vynikajúco.

Ako dnes vyzerá Ivana Gottova, sa dozviete v našej galérii...