Snáď v žiadnom inom ročnom období nie sú vlasy vystavené takým extrémom, ako je tomu v zime. Kúrenie vnútri, mrazivé teploty vonku, k tomu vietor, sneh či dážď, to všetko ich zaťažuje. Aby vaša koruna krásy v chladnej sezóne trpela čo najmenej, prichádzame so zimným plánom starostlivosti o vlasy!

Vlasy
Zdroj: Pixabay

Tip č.1: Suché vlasy umývajte v zime menej často
Kúrenie a chlad vlasy vysušujú, časté umývanie a sušenie fénom môžu ešte viac. Vyhnite sa tomu a buďte v hygiene svojich vlasov trošku lenivejšie. Prirodzená mastnota vytvára ochrannú vrstvu medzi pokožkou hlavy a vlasovým porastom. Prekleňte čas medzi umytiami suchým šampónom, aby ste intervaly predĺžili. Suchý šampón nádherne vonia a dodáva vlasom objem. Apropo, nikdy v zime nevychádzajte von s mokrými vlasmi. Okrem toho, že si koledujete o poriadne prechladnutie, vlasom to extrémne škodí a mohli by sa dolámať.

Tip č.2: Opatrne so sušením vlasov
Voľné vysušenie vlasov je v prekúrených bytoch nie veľmi vhodnou voľbou. Fúkanie fénom s horúcim vzduchom asi ešte horšie. Už aj tak suché vlasy budú ešte suchšie. Ako sa teda v zime vynájsť? Naneste na vlasy prípravok na ochranu pred horúcim ošetrením a vlasy vyfénujte difuzérom, ktorý nastavíte len na miernu teplotu.

Tip č.3: Noste pokrývku hlavy
Vieme, že vám niekedy pokazí účes, je však skutočne užitočná a potrebná. Okrem toho, že vám čapica alebo klobúk chránia v mrazivých dňoch dutiny, budú ochrancom i pre vašu korunu krásy. Lebo chlad, sneh, či dážď sú pre vlasy jedným z najstresovejších faktorov.