Móda a krása TIPY, ako nenarobiť ešte väčšie škody: TAKTO by ste sa mali v zime starať o svoje vlasy!

TIPY, ako nenarobiť ešte väčšie škody: TAKTO by ste sa mali v zime starať o svoje vlasy!
ZDROJ: Pixabay

Snáď v žiadnom inom ročnom období nie sú vlasy vystavené takým extrémom, ako je tomu v zime. Kúrenie vnútri, mrazivé teploty vonku, k tomu vietor, sneh či dážď, to všetko ich zaťažuje. Aby vaša koruna krásy v chladnej sezóne trpela čo najmenej, prichádzame so zimným plánom starostlivosti o vlasy!

Tip č.1: Suché vlasy umývajte v zime menej často
Kúrenie a chlad vlasy vysušujú, časté umývanie a sušenie fénom môžu ešte viac. Vyhnite sa tomu a buďte v hygiene svojich vlasov trošku lenivejšie. Prirodzená mastnota vytvára ochrannú vrstvu medzi pokožkou hlavy a vlasovým porastom. Prekleňte čas medzi umytiami suchým šampónom, aby ste intervaly predĺžili. Suchý šampón nádherne vonia a dodáva vlasom objem. Apropo, nikdy v zime nevychádzajte von s mokrými vlasmi. Okrem toho, že si koledujete o poriadne prechladnutie, vlasom to extrémne škodí a mohli by sa dolámať.

Vlasy
Zdroj: Pixabay

Tip č.2: Opatrne so sušením vlasov
Voľné vysušenie vlasov je v prekúrených bytoch nie veľmi vhodnou voľbou. Fúkanie fénom s horúcim vzduchom asi ešte horšie. Už aj tak suché vlasy budú ešte suchšie. Ako sa teda v zime vynájsť? Naneste na vlasy prípravok na ochranu pred horúcim ošetrením a vlasy vyfénujte difuzérom, ktorý nastavíte len na miernu teplotu.

Tip č.3: Noste pokrývku hlavy
Vieme, že vám niekedy pokazí účes, je však skutočne užitočná a potrebná. Okrem toho, že vám čapica alebo klobúk chránia v mrazivých dňoch dutiny, budú ochrancom i pre vašu korunu krásy. Lebo chlad, sneh, či dážď sú pre vlasy jedným z najstresovejších faktorov.

Tip č.4: Pravidelne hydratujte   
Ako sme už spomínali, kúrenie aj mráz nielen pokožku, ale aj vlasy veľmi vysušujú. Preto ich musíme pravidelne hydratovať. Do určitej miery môžeme tak zabrániť prílišným škodám, ktoré s nimi zima narobí. Používajte hydratačný šampón aj kondicionér a vždy starostlivo do vlasov vmasírujte. Rovnako aspoň raz do týždňa naneste na vlasy hydratačnú masku a nechajte dlhší čas pôsobiť.

Starostlivosť o vlasy
Starostlivosť o vlasy
Zdroj: Shutterstock

Tip č.5: Ošetrujte vlasovými olejmi
Olej predstavuje pre vlasy doslova požehnanie. Preto by mal byť v zime automatickou súčasťou starostlivosti o vlasy. Vyživí ich a dodá im lesk. Môžete ho nanášať priamo na mokré vlasy, hneď po zmytí šampónu alebo až po vysušení. Obzvlášť veľkú pozornosť si zasluhujú končeky, ktoré sú neustále vystavené mechanickému dráždeniu o oblečenie.

Tip č.6: Vyhnite sa elektrizovaniu
Veľmi častým javom bývajú v zime elektrizujúce vlasy. Nikto nechce mať vlasy postavené dupkom, čo sa stáva najmä obtieraním o sveter, šál, čiapku. Predíďte tomu nanesením špeciálneho produktu na ochranu pred teplom. Vmasírujte ho do hrivy pri stylingu. Alebo použite prípravky na vyrovnanie vlasov, prípadne sprej na suché vlasy. Buďte však v množstve opatrné, aby vlasy neoťaželi. Tu stačí fakt málo.

Tip č.7: Zbavte sa rozdvojených končekov
Načo sú vám dlhé vlasy, ak ich „zdobia“ nepekné rozstrapkané konce? Tých sa treba nekompromisne zbaviť, zreparovať sa už nedajú. Zima je v tomto smere extrémne škodlivá, keďže konce sa neustále trú o oblečenie a sú vystavené mrazu i vlhku. Ak si svoje vlasy necháte pravidelne podstrihnúť, zostanú zdravé a pružné.

#WANDASK