Nie je to tak dávno, čo slnečné lúče dokázali zohriať a aj krásne zafarbiť pokožku. Možno aj vy ešte máte živú spomienku pri pohľade do zrkadla a vaše opálenie je vcelku letné. Aby takým aj dlho zostalo, ponúkame zopár osvedčených tipov na udržanie opálenia. Riaďte sa našimi prírodnými radami a na leto budete takto živo spomínať ešte dlhý čas.

čo je na túru vhodnejšie ako čistá voda?
Zdroj: Shutterstock

Poctivá hydratácia

Fakt, že organizmus potrebuje na svoje zdravé fungovanie dostatok tekutín je zdôrazňovaný v podstate stále. Aj pokožka pre svoj pekný a hnedý vzhľad volá po tekutinách. Aby zbytočne nezostarla a aby rýchlo nevybledla. Vedzte, že hydratovanie zvonka aj zvnútra je nevyhnutné taktiež v procese udržiavania zlatistého odtieňa.

Pite poctivo celý deň nie vo veľkých množstvách, ale pomaličky po dúškoch. 70 % nášho denného pitného režimu by sme mali prijať do 15tej hodiny, potom už prílišné prelievanie zaťažuje obličky. Ideálne je pitie stolovej vody, bylinných čajov a do určitej miery aj čerstvých ovocných štiav. Majte vždy so sebou fľašku s vodou a o pravidelný príjem tekutín budete mať postarané. Aj konzumácia polievok je súčasťou pitného režimu.

Hydratáciu zvonka zabezpečte veľmi účinnými kvetinovými vodami, ktoré sú bohaté na účinné látky. Dostanete ich v malom balení s rozprašovačom, takže ich môžete mať neustále pri sebe a niekoľko krát denne striekať na tvár, dekolt, ruky. Veľmi efektívne je ešte na takto navlhčenú pokožku naniesť v malej dávke kvalitný rastlinný olej. Pokožku tela vždy po sprchovaní, prípadne podľa potreby aj dva krát denne natrite telovým maslom.