Nakupovanie oblečenia cez internet sa stalo v ostatných rokoch novým fenoménom. Je to predsa také pohodlné – stačí sedieť so šálkou kávy a preberať sa stovkami fotografií. No a čo sa vám páči pošlete jediným kliknutím do vášho virtuálneho košíka. Potom už len zaplatiť a môžete počítať hodiny, maximálne však dni, kedy vám váš tovar príde priamo domov.

Trendy internet - čo nakupovať výhodne TERAZ?

Spomedzi množstva výhod, ktoré nakupovanie cez internet poskytuje, patrí k tým najväčším zrejme cena. Zatiaľ čo u nás by ste platili za kabát drahších značiek hriešne sumy, na internete môžete mať dizajnérske kúsky za oveľa príjemnejšie ceny. Len tak pre príklad uveďme, že vo výpredaji známeho amerického obchodného domu vás vyjde kabátik od Calvina Kleina na približne 130 dolárov (90 eur), Michael Kors 150 dolárov (103 eur), vlnený kabát od Tommyho Hilfigera 200 dolárov (138 eur). Ale ani nové kolekcie nie sú oveľa drahšie a oproti cenám, aké si u nás bežne diktujú butiky za nadštandardnú značku, pocítite veľký rozdiel.

Značky, ktoré tu nedostanete
Ak ste už mali šancu nakupovať v zámorí, určite vás nadchli domáce značky, ktoré sa k nám ešte zatiaľ veľmi nedostali. Ale platí to prirodzene aj pre iné krajiny. Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Taliansko či Japonsko ponúkajú pestrú paletu najrozmanitejších značiek, od street módy až po vysokú eleganciu a luxusné dizajnérske značky, často za prijateľné sumy. Áno, musíte počítať s clom, ale na oplátku niektoré obchody pri nákupe nad istú finančnú hranicu vám nezaúčtujú balné, ani poštovné. Čo všetko si môžete na nete zohnať?

Topánky
Aj obuv získate na internete za výborné ceny. Lodičky v závislosti od značky získate aj za 20 dolárov a viac, čižmy od 60 vyššie. Pravdaže, luxusné značky sú drahšie, čižmy od Guess stoja okolo 200 dolárov, od DKNY za 260 a pod. Mnohé stránky ponúkajú zľavy a výpredaje celoročne, nielen na konci sezóny a aj teraz, na jeseň, si môžete objednať štýlové čižmy a sexi členkové topánky za výborné ceny. Dôležité je dať pozor na výber veľkostí, USA má napríklad iné číslovanie, na aké sme zvyknutí u nás.

Trendy internet - čo nakupovať výhodne TERAZ?
Za lacno získate i džínsy, tričká, športové súpravy, tenisky, svetre a doplnky. Pokiaľ aj vy patríte k ženám posadnutým nákupom kabeliek, potom od internetu radšej ruky preč. Na webe nájdete skutočné módne lahôdky tých najrozmanitejších značiek, farieb, materiálov a prevedení a neraz by sme za krásny kabelkový úlovok dali aj polovicu výplaty. Iste, objednať si môžete aj drahé kúsky od Fendi či Diora, ale aj konfekčné oblečenie od Forever21 má iste čo ponúknuť, rovnako ako stránka bielizne Victoria´s Secret (kde mimochodom nezoženiete len bielizeň, ale aj doplnky, oblečenie, topánky a kozmetiku). Netreba zabúdať ani na originálnu módu od mladých začínajúcich dizajnérov.

Za spomenutie iste stoja zahraničné internetové obchody s módou ako napr. asos.co.uk, macys.com, dress-for-less.com, victoriassecret.com, pre tých náročnejších eluxury.com alebo netaporter.eu. A iste objavíte kvantum ďalších, ktoré vás zaujmú.

Čo sa teraz na jeseň oplatí?

    Množstvo jesenného oblečenia (pretože pomaly sa dostávajú na pomyselné pulty internetových obchodov zimné kolekcie) Členkové topánky a čižmy (pozor na číslovanie) Kabátiky a bundy (aj tu sa oplatí preštudovať si, ktorá veľkosť je tá vaša podľa tabuliek) Kabelky (od listových až po tašky na notebooky)

A načo si dať pozor?
Nakupujte len cez seriózne stránky, ktoré sú už overené a majú dobrú reputáciu. Každá by mala obsahovať kontaktné údaje, vrátane e-mailu, sídla spoločnosti a telefónneho čísla, aby ste ich v prípade potreby mohli kedykoľvek kontaktovať, či sledovať stav vašej zásielky. Rozhodne neposkytujte háklivé údaje ako heslo, číslo karty a pod. žiadnym pochybným internetovým obchodom a po platbe si skontrolujte výpis z účtu.