Niet pochýb, že rúško predstavuje účinnú ochranu pred aktuálne zúriacim nebezpečným vírusom. To je jedna stránka veci. Tá druhá je, že pre pleť nie je zrovna ideálnym riešením. Nečakajte, kým sa vám pleť zhorší, ale radšej tomu predchádzajte. Ponúkame zopár účinných tipov.

rúško
Zdroj: Pexels

Vlhko – živná pôda pre baktérie a plesne

Žiaľ je to tak, vlhké a nevzdušné prostredie, ktoré sa pod rúškom tvorí je ideálne pre množenie mikroorganizmov, baktérií, plesní. Práve tie spôsobujú rôzne kožné problémy, ako sú podráždenia, upchávanie pórov, menšie, či väčšie vyrážky, či dokonca vredovité až cystické akné. Dokonca vznikol i nový pojem, ktorý definuje akné z rúšok – maskné. Objaviť sa môžu i rôzne zapareniny, či ekzémy. Pod rúškom zaťažená pleť preto vyžaduje zvýšenú starostlivosť s úkonmi, na ktoré ste možno do teraz zvyknutí neboli.

Časté čistenie

Pred nasadením rúška musí byť vaša pleť dôkladne ošetrená, teda zbavená nečistôt a vyživená. Vyčistite si pleť gélom, penou alebo mliekom ráno, ihneď po návrate domov, ako sa zbavíte rúška a aj pred spaním. Medzi aplikovaním krému a nasadením rúška by mal byť aspoň 15-minútový odstup. Na partie pod rúškom nie je potrebné používať hutný krém, stačí veľmi jemný, prípadne ľahké sérum. Veľmi účinnou metódou prevencie pred kožnými problémami môže byť i každodenná aplikácia špeciálnej pleťovej masky na podráždenú pleť.