Na fotkách vždy krásna: Vieme, ako na to!

Na fotkách vždy krásna: Vieme, ako na to!
Čudujete sa, ako môžu niektoré slečny a dámy vyzerať na fotografiách vždy dokonale? A pritom skutočnosť nie je vždy v ich prípade taká ideálna. Ak si odmyslíme všetky tie filtre, faceliftové aplikácie, a podobne, ide to aj jednoduchšie - drobnými beauty trikmi!

Celebrity bez mejkapu: Ich skutočnou tvárou budete prekvapení!

Nastavte si správny uhol
Iste sa už poznáte a viete, ktorá strana je tá „vaša". Každá máme svoj uhol, z ktorého sa javíme krajšie, príťažlivejšie. Natočte sa správnym smerom, podvihnite bradu tak, ako vám to pristane a máte to! Skúste experimentovať, urobte si zopár skúšobných selfie a zistíte, čo vám na fotografii prospieva a čo uberá.

Priaznivé svetlo
Svetlo dokáže s človekom narobiť divy. Tá istá osoba môže pôsobiť o desať rokov staršie, ak ju osvetľuje zlá žiara. Vo všeobecnosti platí, že mäkké svetlo roky uberá. Príliš veľký jas zas presvetlí všetko, aj to, čo je na vás pekné a výrazné. Ak sa fotíte v exteriéri, ideálny čas je pri západe slnka. Získate nádherný zlatistý odtieň. V interiéri stojte vždy oproti oknu, nie zboku, ani pred ním. Svetlo na vás musí svietiť rovnomerne.

Najdokonalejšie svadobné mejkapy: Ktorá slávna kráska vás zaujala najviac?

Decentná hriva
Príliš veľa vlasov zakryje vašu tvár. Preto voľte účes, ktorý síce bude vašou korunou krásy, ale nezatieni všetko ostatné. To, čo vyzerá dobre naživo, nemusí na fotografii. Pokiaľ máte vlasov málo a chcete, aby vaša hriva pôsobila hustejšie, prehoďte si ich dopredu. Ak vám na fotografii veľmi záleží, vlasy by mali byť rozhodne umyté a krásne lesklé. Žiaden suchý šampón, pretupírovaná mastnota, a podobne.

Profesionálny mejkap
Pokiaľ si nechcete najať odborníka, môžete to skúsiť sama. Odporúčame pozrieť si aspoň niekoľko videí s drobnými trikmi. Zopár zásad je však jasných hneď. Aj keď fotografia znesie veľa, váš mejkap by nemal pripomínať cirkusového klauna! Môžete trošku pridať, no ustrážte zdravú mieru. Rozhodnite sa, čím chcete upútať pozornosť, a to zvýraznite o málinko viac. Elementárnou vecou je čistá pleť s čerstvo naneseným mejkapom, nie prekrytie starých, polovsiaknutých líčidiel.

Ani náhodou nie je dokonalá! Kardashianka zverejnila šokujúcu foto

Vyškerená verzus vážna
Vy viete, čo vám najlepšie svedčí. Ak práve nefotíte reklamu na dentálnu hygienu, mal by váš úsmev byť skôr decentný. Príliš veľké škerenie môže znetvoriť ostatné časti tváre a zmenšiť oči. Zuby však určite ukážte. Vážny výraz tváre pridá roky a urobí z vás vrahyňu či prísnu pani profesorku. Aj keď sa fotíte pre decentnú vec, poloúsmev nie je zakázaný a zo serióznosti vám rozhodne neuberie.

Jemné farby
Vyberte si outfit pozostávajúci maximálne z troch farieb. Lebo asi nechcete pôsobiť ako šašo z manéže. Odtiene by nemali byť veľmi výrazné a pútajúce pozornosť, radšej voľte jemnejšie farby. Samozrejme také, ktoré obľubujete a pristanú vášmu typu.

Ukážte krivky
Je jedno, či sedíte alebo sa fotíte v stoji, vaše telo by malo byť napriamené. Zvesené ramená, vyhrbený chrbát a výraz zmoknutého kuraťa ešte nikomu na kráse nepridal. Takže hlavu hore, ukážte hruď, stiahnite brucho. Pozor však, aby ste to neprehnali a svojím postojom nepripomínali pornohviezdu.

A hlavne - uvoľnite sa! Veď o nič nejde!

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac