Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)

Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)
Kalee Adkins mala problémy s nadváhou už v detstve a okolie sa jej zato často posmievalo. S diétami začala teda už na strednej. Bola to neľahká cesta jo-jo efektov a depresií. K vytúženej postave sa dostala až po operácii žalúdka, vďaka ktorej schudla takmer 60 kilogramov. A dnes jej postavu môže závidieť nejedna športovkyňa. V našej galérii pod článkom si môžete prezrieť jej premenu...

Najsympatickejší fitness párik: Odpadnete, aké kúsky spolu stvárajú!

Nešťastie rástlo spolu s dcérou
Keď som mala 24, narodila sa mi dcérka. Namiesto toho, aby som sa z nej tešila, umárala som sa v popôrodných depresiách a utiekala sa k jedlu. Kým mala 3 roky, bola som na tom psychicky aj fyzicky fakt zle. Dosiahla som svoju maximálnu váhu 130 kilogramov a vybudovala som si taký ťažký stav depresie, že som bola zrelá do blázninca. Navyše, spolu s tým, ako sa moje malé dievčatko učilo mať rado svoje telo, ja som to svoje stále viac nenávidela. Ona sa stávala čoraz šikovnejšou, objavovala čaro behania, skákania, preliezania, ja som sa, naopak, premieňala na imobilnú kôpku nešťastia. Cítila som sa, ako keby som sledovala svet cez ufúľané okno.

Dokážete urobiť TENTO kľuk? Fakt klobúk dole...

Veľký zlom
Rozhodla som sa, že to takto už nemôže ísť ďalej, a tak som navštívila doktora. Chcela som naspäť svoje mentálne aj fyzické zdravie. Najprv sme sa rozhodli popracovať na tom duševnom. Mala som vynikajúcu terapeutku, ktorá dala moju depresiu a nepokoj pekne do parády. A ako som pomaličky začínala cítiť zlepšenie na duševnej úrovni, spolupracovalo aj moje telo. Až vtedy sa mi otvorili oči, ako to všetko spolu súvisí. Keď sme ustálili moju hlavu, bol čas začať pracovať na tele.

Cvičebné tajomstvá celebrít: Vďaka tomuto majú dokonalá postavu!

Operácia žalúdka a zmena jedálnička
Najúčinnejšou metódou liečby priveľkej obezity býva chirurgický zákrok s názvom bypass žalúdka. Jedná sa o zmenšenie plochy žalúdka spolu so zmenšením plochy vstrebávania. Ja som sa ho rozhodla podstúpiť vo februári 2018. A keďže mi naozaj záležalo na tom, aby jeho efekt bol čo najväčší a trvalý, nasledovalo zopár zmien v mojom životnom štýle. Prvá bola inventúra v kuchyni, pri ktorej išli do smetného koša všetky nezdravé pokrmy, ako sú sladkosti, čipsy, polotovary a podobné nezmysly, ktorých bolo u nás až-až. Nahradili ich chudé mäsá a ryby, množstvo zeleniny a ovocia. Začala som sa tiež viac venovať vareniu, takže som mala pod kontrolou, čo presne konzumujem.

Tu je môj typický jedálniček:
Raňajky: vajcia a špenát
Obed: sushi miska (ryby a zelenina s kapustou)
Večera: krevety
Desiata a olovrant: proteínový shake alebo grécky jogurt

Nestíhate cvičiť? Máme pre vás ideálne cvičenie

Každodenný pohyb
I keď má strava väčšinový podiel na vzhľade, vedela som, že iba ona môj problém s postavou nevyrieši. Rozhodla som sa preto najať si služby osobnej trénerky a môžem povedať, že to bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Je mojím vodcom, motivátorom a mentálnym koučom v jednej osobe. Začínali sme veľmi jednoducho, lebo moje telo neumožňovalo viac. Postupne mi pridávala na intenzite a obťažnosti a ja som napredovala. Momentálne sa zvyknem prvých 15 minút zahriať na kardio stroji a potom sa venujem posilňovaniu. Tréning mám vždy nastavený tak, aby moje telo nestagnovalo a bol pre mňa vždy novou výzvou. Na začiatku som sa zmohla na najnižšie váhy a aj to s vyplazeným jazykom, teraz volím tie ťažké a užívam si to.

Cvičenie Anne Hathaway si zamilujete! Pozrite, ako zhadzuje kilá...

Ako ide život ďalej
V súčasnosti sa drží moja váha na stabilných 70-tich kilogramov a môžem povedať, že som sa nikdy necítila lepšie, psychicky, ani fyzicky. Aj prácu sestričky zvládam oveľa lepšie. A mám ďalšie plány - prihlásila som sa do súťaže Bikiny BodyBuilding, čo je pre mňa ďalšou novou výzvou. Mám pocit, že mám konečne život vo svojich rukách a viem si ho aj užívať. Instagram je prostriedok, kde sa nielen rada so svojimi úspechmi pochválim, ale dokážem tiež motivovať ostatných. Keď sa to podarilo mne, prečo by sa to nepodarilo aj vám?

Autor: Lexy
Zdroj foto: Instagram.com/k.adkinss


Super TEST! Aký typ oblečenia sa k vám najviac hodí? Možno budete prekvapená!
Otestuj sa

Galéria

Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)+17Najprv bacuľka, teraz fitnesska: Žena, ktorá dokazuje, že sa to dá! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac