Nemôžete dosiahnuť orgazmus? TOTO sú 4 riešenia, ktoré vám pomôžu!

Nemôžete dosiahnuť orgazmus? TOTO sú 4 riešenia, ktoré vám pomôžu!
Niektoré ženy potrebujú trochu viac povzbudenia, aby dosiahli orgazmus. Patríte medzi ne aj vy? Spísali sme pre vás zopár faktorov a riešení, ktoré radia odborníci, a možno budete prekvapené, ako rýchlo zmenia váš sexuálny život!
(Pozrite si aj video pod článkom, ktoré vám zaručene pomôže k dosiahnutiu orgazmu!)

Žiadny sex a nahota pred kamerou: Prečo Emma Watson odmietla hrať vo filme 50 odtieňov sivej?

Erotická poviedka: Priblížil sa ku mne a strhol mi čipkované nohavičky

Čo je to orgazmus a aké to je?

Dosiahnutie orgazmu sa zdá byť záhadou pre väčšinu mužov, no dokonca aj žien. Prečo s ním majú niektoré ženy také problémy a iné zase vôbec žiadne? Orgazmus môžeme definovať ako explóziu neuveriteľného potešenia. Je to vynikajúci a hrejivý pocit, ktorý je výsledkom sexuálnej stimulácie, vzrušenia a vyvrcholenia. Táto úžasná explózia uvoľňuje kokteil hormónov a neurotransmiterov mozgového potešenia, ktoré sú zodpovedné za pocity dôvery, starostlivosti a blízkosti, eufórie, dobrej nálady a pohody, či relaxácie a ospalosti.

Je dosiahnutie orgazmu pri pohlavnom styku rovnaké pre ženy aj mužov?
Ženy a muži majú rovnaké štádiá sexuálneho vzrušenia. Muži sa vo všeobecnosti ľahšie vzrušia. Len sexy myšlienka alebo pohľad na osobu, ktorá sa im páči, ich zráža na kolená. Ženy majú, naopak, zase väčší problém so vzrušením, a zvyčajne potrebujú povzbudiť.

Chcete rýchly orgazmus? 3 ideálne sex poloh, ktoré by ste mali vyskúšať

To však nie je všetko. Pri sexe majú muži istú fázu, v ktorej nedokážu zadržať orgazmus. Ženy ju nemajú - môžu orgazmus dokonca „stratiť", aj keď sa už deje. Časový interval na dosiahnutie orgazmu je u žien a mužov pomerne rôzny. Priemerná doba pre ženy, ktoré majú primeranú stimuláciu klitorisu, je približne 20 minút, zatiaľ čo u mužov je priemerná doba od stimulácie po orgazmus cca 5-6 minút.


Nič sa nedá robiť, je to pravda: 10 dôvodov, prečo chcú muži sex so staršími ženami

Faktory, ktoré vplývajú na váš sex

Žena má však výhodu v tom, že i keď dosiahnutie jej vrcholu trvá dlhšie, môže orgazmov zažiť viac. U muža to neplatí. Zvýšenie sexuálnej spokojnosti oboch vyžaduje ochotu prispôsobiť sa rozdielom na ceste k dosiahnutiu orgazmu. Ale prečo majú niektoré ženy stále ťažkosti s jeho dosiahnutím? Ženský orgazmus je totiž mimoriadne komplikovaný a môže byť ovplyvnený fyzickými, emocionálnymi alebo psychologickými faktormi - alebo ich kombináciou.

Fyzické faktory:
Bolesť pri sexe je hlavným faktorom, ktorý odrádza od sexuálneho vzrušenia a môže byť spôsobené aj vaginálnou alebo panvovou infekciou, či menopauzou. Takisto chronické ochorenia ako cukrovka, vysoký krvný tlak, roztrúsená skleróza, depresia, úzkosť. Problémom môžu byť aj lieky na liečbu chronických chorôb, ako antidepresíva, lieky na vysoký tlak, či nadmerné užívanie alkoholu a fajčenie.

Emocionálne faktory:
Nevyriešené konflikty vo vzťahu, nevera a strata dôvery, nútenie do niečoho, čo ten druhý nechce, zlá komunikácia.

Psychologické faktory:
Úzkosť a depresia, zlý obraz o sebe samom, stres z výchovy detí, z práce, kultúrne rozdiely, náboženské presvedčenie alebo sexuálne zneužitie v minulosti.

POZOR! Ak však máte chronické ochorenie, ktoré si vyžaduje liečbu, opýtajte sa svojho lekára, či by to mohlo ovplyvniť váš sexuálny život. Ak áno, dohodnite sa s ním na nižšej dávke alebo na úplnej zmene liekov. Takisto zmiernite príjem alkoholu a prestaňte fajčiť.


Spoveď na pokračovanie: Ako som sa dostala od obsluhovania kávovaru k nezabudnuteľnému sexu

Malé rady na záver:
1. Komunikujte so svojím partnerom. Uistite sa, že váš partner vie o tom, že ženy občas pri sexe nedosiahnu orgazmus, a že ak ho nedosiahnete ani vy, nie je to chyba jeho výkonu či snaženia sa.

2. Nebojte sa experimentovať s novými polohami, ktoré dopomáhajú k väčšiemu stimulovaniu klitorisu. Štandardná misionárska pozícia je síce veľmi intímna, ale často neposkytuje dostatok stimulácie bez malej pomoci. Skúste napríklad vankúš pod boky, ten by mohol byť riešením.

3. Zahrňte do styku aj pohlavnú stimuláciu klitorisu. Požiadajte svojho partnera, aby medzi vás skĺzol rukou a zabezpečil vám ju. Alebo to môžete urobiť aj sama - navyše, viacerí muži to považujú za mimoriadne sexi!

4. Vyskúšajte sexuálne hračky - vibrátory používajte ako súčasť predohry. Myslite na to ako na zahrievanie, ktoré vám pomôže posunúť sa ďalej po ceste plnej vzrušenia!

A posledná rada: Sex v porne ani vo filmoch nie je ani náhodou taký, ako v realite! Tak sa netrápte tým, že je to iné a ušetríte si tak veľa zbytočných vrások! :-)

(Pozrite si aj video pod článkom, ktoré vám zaručene pomôže k dosiahnutiu orgazmu!)

Autor: Alex
Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj video: Youtube


Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac