Nerozchádzajte sa len tak! Najprv si odpovedzte na TIETO otázky a rozhodnite sa, či...

Nerozchádzajte sa len tak! Najprv si odpovedzte na TIETO otázky a rozhodnite sa, či...
K rozchodu zvyčajne nedochádza zo dňa na deň. Obyčajne mu predchádza séria rozhovorov so sebou samým a urputné rozmýšľanie o tom, či je to dobrý krok. Dlhodobé potláčanie pocitov a presvedčenie o tom, že vzťahová chémia nefunguje sú hlavnými spúšťačmi komunikácie o rozchode. Skôr, než sa rozhodnete rozísť, tento krok dôkladne zvážte. Rozchod totiž patrí medzi najstresujúcejšie a najbolestnejšie udalosti v živote človeka. Pri rozhodovaní vám môžu pomôcť nasledujúce otázky.

TOTO je nový sex trend: Šokuje vás, čo robia ľudia v práci!

Prečo sa chcem s touto osobou rozísť?
Aby ste predišli tomu, že sa necháte uniesť nejakou nacvičenou odpoveďou, vezmite si papier a pero a napíšte si dôvody vášho odchodu zo vzťahu. Určite vám to pomôže pri rozhodovaní. Pokojne si na vedľajší papier napíšte dôvody, pre ktoré by ste mali zostať. Táto aktivita je užitočná hlavne pre tých, ktorí ešte stále tápu a nevedia sa rozhodnúť. Vlastné pocity a myšlienky napísané na papieri sa môžu stať dôležitým jazýčkom na váhe.

Odmieta mať s vami sex? TOTO sú príčiny PREČO, ktoré vám možno nenapadli!

Existuje spôsob, ako vyriešiť problémy vo vzťahu?
Žiadny vzťah nie je dokonalý. Prvý problém alebo rozčarovanie nie sú dôvod na rozchod. Pred tým, ako sa rozídete sa potrebujete presvedčiť, že ste využili všetky možnosti na záchranu vzťahu. Diskutovali ste o probléme dostatočne? Vyhľadali ste psychológa či vzťahového poradcu, ktorý by vás sprevádzal identifikáciou a riešením problémov? Skúsili ste dodržiavať jeho rady? Až keď vyčerpáte všetky možnosti, až potom siahnite po poslednom riešení.

TOTO sú najsilnejšie osobnosti zverokruhu: Zistite, či ste medzi nimi aj vy!

Budem ľutovať svoje rozhodnutie?
To je niečo, čo nemôžete vedieť dopredu. Určite v období rozchodu budete cítiť ľútosť. Je to prirodzená emócia, ktorá k tomu patrí. Ak cítite, že rozchod je jediné rozumné riešenie, nemôžete ho nezrealizovať len preto, lebo sa bojíte ľútosti. Musíte sa naučiť prežívať a spracovávať aj negatívne emócie. Druhá vec je, či o mesiac alebo o pol roka nebudete ľutovať, že ste sa rozišli. Vtedy si prejdite odporúčanie pod názvom „Prečo sa chcem s touto osobou rozísť?" a uvedomte si dôvody rozchodu. Ak ani to nepomôže, musíte sa naučiť žiť s pocitom, že niekedy človek urobí chybu a musí za ňu niesť zodpovednosť.


Tak toto nie! Robí váš chlap TÝCHTO 15 vecí? Utekajte od neho!

Aký bude život po rozchode?
Je ťažké odpovedať si na hypotetické otázky, ale je dôležité položiť si ich. Dokonca aj premýšľanie o tom môže spôsobiť, že budete chcieť znovu zvážiť rozchod. Odpovedajte si v súvislosti s touto otázkou aj na ďalšie. Čo získam, čo stratím, o koho prídem? Čo mi partner saturoval? Čo mi vzťah s týmto človekom dával alebo naopak, v čom ma vzťah blokoval? Až po zodpovedaní týchto otázok pristúpte k tomu, ktorú eventualitu zvolíte.

Znamenia a ich nočné mory: TOTO vás bude trápiť stále dookola

Ako to mám urobiť?
Pri tejto otázke ide o to, že ste sa už na 100 % rozhodli vzťah ukončiť a rozmýšľate ako na to. Variant je viacero. Môžete poslať SMS-ku, môžete sa z ničoho nič zo vzťahu „vypariť". Tieto metódy sú však nedôstojné a neodpustiteľné. Najkorektnejší a najmenej mätúci spôsob ako sa s niekým rozísť, je povedať mu to osobne. Konverzácia sa môže uskutočniť vo vašej domácnosti, v kaviarni, v parku alebo kdekoľvek, kde je dostatok priestoru na serióznu konverzáciu a kde bude mať druhá strana možnosť odísť, ak správu neunesie. Ak sa bojíte prvej konfrontácie a myslíte si, že by ste sa mohli počas rozhovoru rozplakať, zvážte napísanie listu a potom si ho nahlas prečítajte. Na záver listu je korektné napísať, že by ste sa chceli napriek tomu stretnúť a všetko vysvetliť.

Sex bez lásky a priatelia s výhodami: Je to naozaj výhodné alebo skôr jeden veľký problém? 

Mal/-a by som si nechať pootvorené zadné vrátka, aby som sa v budúcnosti mohol/la opäť vrátiť?
Je to zložitá otázka, ktorá je v určitom zmysle voči partnerovi, s ktorým sa rozchádzate manipulatívna a neférová. Dávate mu ňou „slepú nádej", ktorá nerieši jeho budúcnosť a zväzujete ho v jeho rozhodovaní. Na druhej strane je skvelé, ak sa vám podarí zostať v kontakte a korektne spolu komunikovať. Rozísť sa a dať sa po čase spolu dokopy vyžaduje dvoch zrelých dospelých. Musí však ísť o slobodné rozhodnutie obidvoch. Nikdy by to nemalo byť výsledkom pootvorených zadných vrátok.

Čo som sa naučil z tohto vzťahu?
Rozchod neznamená automaticky zlyhanie. Neznamená, že ste prežili neúspešný vzťah. Každá osoba, s ktorou chodíte či žijete je šancou naučiť sa niečo viac o sebe, o partnerovi, o vašom potenciáli pre párový život. Skúste hľadať pozitíva každej skúsenosti. Nezameriavajte sa len na to, čo bolo zlé. Pracujte na sebe, rozvíjajte sa, učte sa z pozitívnych i z negatívnych skúseností. Urobte všetko preto, aby ste neopakovali chyby, ale aby ste každým vzťahom osobnostne rástli.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac