Neviditeľná antikoncepcia: Funguje perfektne, aj keď ju nezbadáte

Neviditeľná antikoncepcia: Funguje perfektne, aj keď ju nezbadáte
Asi žiadna z nás netúži po neželanom tehotenstve. Možností na sexuálnu ochranu je viacero a aj keď kondóm lezie mužom na nervy, občas to bez neho proste nejde. Pokiaľ chcete byť chránená, a zároveň nenápadná, vyskúšajte antikoncepciu, ktorú nik nezbadá.

Implantát
Väčšinou sa zavádza pod kožu, a to na vnútornú stranu paže. Konkrétne sa jedná o silikónovú tyčinku, ktorá je približne 3,5 cm dlhá a do tela vám ju môže zaviesť jedine lekár. Funguje na princípe hormónov, ktoré zabránia ovulácii, a zároveň zvýšia hustotu hlienu v krčku maternice. Chránená budete až tri roky, takže priplatiť sa určite oplatí.

TOP triky proti menštruačným kŕčom: Dá sa to aj bez tabletiek

Krúžok
Ďalšou skvelou možnosťou, ako sa pri sexe chrániť je vaginálny krúžok, ktorý sa vyrába z plastického materiálu a dokáže sa tak prispôsobiť ženským tvarom. Podobne ako implantát, aj krúžok funguje na princípe hormónov a napriek tomu, že dávka je pomerne nízka, dámy si pochvaľujú jeho stopercentnú účinnosť. Krúžok sa zavádza raz za tri týždne, no vyžaduje si cvik, aby ste ho vedeli umiestniť správne a po vybratí si vyžaduje minimálne týždňovú pauzu.

Tehotná 9 mesiacov: Ani o tom nemusíte vedieť

Teliesko
Vnútromaternicové teliesko zavádza do ženského tela gynekológ a jednou z výhod je, že ho tam môžete mať 3 až 5 rokov. Pochvaľujú si ho najmä ženy, ktoré nechcú užívať hormonálnu ochranu. Okrem formy obsahujúcej progesterón môže teliesko fungovať aj na princípe medi alebo zinku. Medzi negatíva tejto alternatívy patrí špinenie po zavedení, pričom niektoré ženy sa sťažovali aj na zmenu sily krvácania a rozhodenie pravidelného cyklu. Treba sa mať pri ňom na pozore aj pred zápalovými vaginálnymi ochoreniami.

Autor: Lucia


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac