Neviete, ako na to? TIETO rady vám pomôžu pri zoznamovaní s druhými ľuďmi

Neviete, ako na to? TIETO rady vám pomôžu pri zoznamovaní s druhými ľuďmi
Aj vy si často kladiete otázku, ako sa zoznámiť s niekým neznámym? Nie je to jednoduchá situácia, navyše, ak máme vnútorné zábrany a neveríme si. Možno vám pomôže pár trikov, ktoré pomáhajú pri komunikácii a prekonaní zábran.

Kde všade môžete počas leta spoznať toho pravého? Budete prekvapené!


Ochota zoznámiť sa je dôležitá
Mohli by ste si prečítať všetky rady sveta, ako sa s niekým zoznámiť, ale nemá to zmysel, ak na to nie ste správne nastavení. Pokiaľ ste presvedčení o tom, že spoznávanie cudzích ľudí je riskantné, necítite sa v ňom konformne a je to pre vás nepríjemná situácia, nútiť vás do tejto aktivity je nanajvýš nekorektné. Ak však chcete spoznávať iných ľudí, len vám v tom bráni strach, nasledujúce rady môžu byť pre vás naozaj užitočné.

7 dôvodov, prečo sa ľudia boja rozchodu, aj keď už necítia lásku

Pýtajte sa otvorené otázky
Uvedomili ste si, že väčšinou máme tendenciu pýtať sa spôsobom, ktorý nerozvíja vzájomnú komunikáciu? Je to vtedy, keď sa pýtame uzavretými otázkami, na ktoré sa dá odpovedať „áno alebo nie". Pýtajte sa preto otvorenými otázkami, ktoré neprinášajú problém pre vás, ale skôr pre toho, s kým hovoríte. Otvorené otázky donútia vášho komunikačného partnera premýšľať nad odpoveďou. Rozhovor bude plynúť lepšie, pretože otvorené otázky vám otvárajú priestor pre ďalšie otázky k danej téme. Môžete použiť napríklad bežnú otázku: „Čo sa vám tu najviac páči?" alebo „Čo máte najradšej?" či „Ako sa vám páčilo na dovolenke?"

Držte si mierny odstup
Ak chcete, aby sa vaša konverzácia rozvíjala, dáme vám paradoxnú radu. Musíte si pri nej držať určitý odstup a byť primerane tichí. Týmto spôsobom ukážete, že naozaj počúvate, čo váš partner hovorí. V podstate to znamená, že ak položíte otvorenú otázku, mali ste si vypočuť odpoveď a nie skákať partnerovi do reči, prípadne otočiť jeho odpoveď na seba.

Ak vám chlap urobí vo vzťahu jednu z TÝCHTO 7 vecí, okamžite ho pusťte k vode!

Zopakujte niekoľkokrát meno toho, s kým sa rozprávate
Ak počas rozhovoru použijete meno človeka, s ktorým hovoríte, vyvolá to v ňom pocit, že ho počúvate a je pre vás zaujímavý. Zároveň je to dobrý trik, ako si zapamätať meno danej osoby do budúcnosti.

Zistite, čo ho baví
Keď máte dve možnosti - hovoriť o sebe alebo hovoriť o niečom inom, ktorú si vyberiete? Hovoriť o niečom inom a najlepšie o človeku s ktorým sa rozprávate? Správny výber! Pravdou je, že je oveľa ľahšie skontaktovať sa s druhými ľuďmi, ak sa sústredíte na ich potreby, ich svet, na to čo ich baví. „Ahoj, ja som Lucia, všimla som si, s akou radosťou tancuješ. Venuješ sa tancu už dlhšie?" Toto je ideálny začiatok nezáväznej komunikácie, v rámci ktorej dáte už počas prvej vety na vedomie, že si všímate veci a ľudí okolo seba.

TOTO sú 4 spôsoby, ako zistiť, či chodíte alebo nechodíte s tou správnou osobou

Nehodnoťte
Niekedy nám bránia pri kontakte naše myšlienky, ktoré o druhých ľuďoch máme. Často ide o predsudky a predstavy o tom, s akým človekom by sme sa chceli zoznámiť, a čo všetko by mal spĺňať. Práve toto patrí medzi najzávažnejšie chyby. Veď aj ľudia, s ktorými si zdanlivo nemáme čo povedať môžu byť zaujímaví a vedia prekvapiť. Preto ich hneď neodsudzujte.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac