Nosíte podpätky? Ani netušíte, čo si tým spôsobujete...

Nosíte podpätky? Ani netušíte, čo si tým spôsobujete...
Áno, je pravda, že vysoké podpätky predlžujú postavu a nižšie dámy sú vďaka nim vyššie. No, už ste zisťovali, aké nebezpečenstvo sa skrýva za nosením topánok na podpätkoch? My vám prezradíme hneď niekoľko a možno svoju voľbu nabudúce zvážite...

1. Vznik artritídy
Nosenie podpätkov vytvára v kolene oveľa väčší tlak ako nosenie plochých topánok. Noha je zaťažená, keďže zostáva napnutá kvôli udržaniu rovnováhy pri chôdzi. Vieme, že kvôli kráse sa občas trpí, ale až takto? Asi nie...

Ktorú časť tela si umývate ako prvú? Veľa to o vás prezradí...

2. Ničíte si nohy a nožné svaly
V topánkach na podpätkoch je noha v netradičnej polohe, kvôli ktorej dochádza ku skracovaniu achillovky, čo môže neskôr viesť ku chronickej bolesti nôh a svalovým kŕčom. Pokiaľ musíte z pracovných dôvodov nosiť topánky na podpätkoch, skúste si ich v priebehu dňa na nejaký čas vymeniť za pohodlnejšiu a zdravšiu alternatívu.

TOTO sú oni: 6 vecí, ktoré muži na našom tele najviac milujú

3. Bolesti chrbta
Nielen nohy, ale aj chrbát trpí pri nosení podpätkov, predovšetkým kríže. Štúdie dokazujú, že ženy, ktoré nosia podpätky, mávajú veľmi často zápal sedacieho nervu. Sedenie, státie aj chodenie sa pre nich tým pádom stáva oveľa bolestivejšie a namáhavejšie.

Buďte opatrní: V sprche by ste nikdy nemali...

4. Namáhanie krku
Okrem spodnej časti tela trpí pri nosení podpätkov aj vrchná časť. Hlava je akoby viac vysunutá dopredu v dôsledku čoho trpí krčná chrbtica a tá vyústi až do nepríjemnej bolesti. Snažte sa preto ustriehnuť aspoň správne držanie tela.

Autor: Lucia
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac