Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili

Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili
Seriál Chernobyl z produkcie HBO sa aktuálne môže tešiť z faktu, že sa stal najlepšie hodnoteným seriálom na IMDB v histórii. Mnohí diváci sa však pýtajú, do akej miery je táto tragická udalosť spracovaná pravdivo. Pravdou je, že nie všetky seriálové fakty sú skutočné, úlohou niektorých bolo iba zvýšenie dramaturgického efektu. V našej galérii pod článkom nájdete viacero zaujímavých infošiek o tom, čo sa naozaj odohralo v Černobyle 26. apríla 1986...

Ktoré z postáv sú skutočné?
Vedecký výskumník Valery Legasov (Jared Harris) a sovietsky predseda vlády Boris Shcherbina (Stellan Skarsgård) sú reálni ľudia, no nukleárna fyzička Ulana Khomyuk (Emily Watson) je fiktívnou postavou. Reprezentuje zástupcu všetkých fyzikov, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní tragédie.

Finále seriálu Hra o tróny mnohých šokovalo: TOTO je 10 najnečakanejších momentov

Spáchal Valery Legasov samovraždu?
Áno, obesil sa dva roky po tragédii a zanechal po sebe nahrávku, ktorá pomohla ozrejmiť, čo sa odohralo v Černobyľ.

Pracovali baníci nahí?
Realita je taká, že naozaj vykonávali práce v tuneli pod reaktorom, no nie za takých podmienok, aké boli uvedené v seriáli. Podľa všetkého pracovali oblečení.

Herci z Teórie veľkého tresku sú plní prekvapení: TOTO ste o nich zaručene nevedeli

Naozaj začala evakuácia tak neskoro?
V seriáli je uvedené, že Pripyat nebol evakuovaný až 36 hodín a naozaj je to pravda. Obyvatelia dostali informáciu, že nemajú robiť paniku a ide o krátku evakuáciu.

Je príbeh Lyudmili Ignatenko skutočný?
Áno, dokonca aj to, že prišla do nemocnice za svojím manželom a mohla pri ňom zostať 30 minút. Fikciou je, že bola v tom čase tehotná, v skutočnosti už spolu mali dve deti. Rovnako nie je pravdou ani to, že by sa mohla s manželom objímať - tak blízko ju k nemu nepustili.

Aj vás dráždi protivný Dr. House? 20 faktov, ktoré ste o seriáli netušili

Otvorte si aj našu galériu pod článkom, kde nájdete viacero reálnych faktov o jadrovej havárii v černobyľskej atómovej elektrárni na Ukrajine.

Autor: Simi
Zdroj foto: Profimedia


 


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili +17Nový seriál Černobyľ trhá rekordy! 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac