Očami odborníka: Muž opustí aj ženu, ktorú miluje, pretože...

Očami odborníka: Muž opustí aj ženu, ktorú miluje, pretože...
Ak si myslíte, že sa rozpadajú iba vzťahy, ktoré sú presiaknuté nenávisťou a množstvom konfliktov, mýlite sa. Niekedy sa rozchodom skončí aj vzťah, v ktorom ešte donedávna sídlila láska a relatívne porozumenie. Najmä muž, paradoxne, dokáže opustiť partnerku, ktorú síce ľúbi, ale niektoré jej prejavy správania sú pre neho neprijateľné. Opustí ju, keď...

... sa cíti pod tlakom jej neustálej pozornosti
Žena, ktorá musí mať neustále svoju lásku nablízku, sa postupne stane pre muža príťažou. Muž sa snaží zo vzťahu vymotať, ak je pod paľbou SMS správ, telefonátov a otázok, prečo šiel ku kamarátom bez nej. Ak žena netúži po ničom inom, iba po tom, aby všetok čas trávili spolu a aby všade chodili spolu - v očiach muža je nesamostatná, nemá vlastné záujmy, ciele a plány. Keď sa žena takto správa, pre muža je to signál, že partnerka nemá sebaistotu, sebavedomie, a napriek tomu, že ju ľúbi, emocionálne voči nej chladne. Muž cíti, že jeho osobný priestor je oklieštený a potrebuje sa nadýchnuť. Bohužiaľ, tento nádych už väčšinou robí bez partnerky.

Ste super žena a stále single? Asi poznáme dôvod...

... partnerka vždy všetko zveličuje a dramatizuje
Ak má žena sklony všetko preháňať, zveličovať, domýšľať si a hystericky reagovať, stane sa pre muža nezaujímavá. V takom prípade nezachráni vzťah ani veľká láska. Žena reagujúca prehnane emočne vyvoláva v mužovi pocit zmätenosti. Muži v takýchto situáciách nevedia, ako majú reagovať, preto siahajú po nekonštruktívnych riešeniach, ktoré sú spojené s verbálnou agresiou. Aby si zachovali aspoň štipku sebaúcty a neprekročili prah neúcty voči žene, radšej zo vzťahu vycúvajú.

Odhaľte jeho skutočnú povahu: Chlapa prezradí správanie za volantom

... sa cíti nedocenený
Muž vo vzťahu trpí, ak je odmietaný a nedocenený. Keď má pocit, že je jeho úsilie veľmi málo oceňované, stráca motiváciu a nadšenie. Samozrejme, že to platí aj naopak, čo pramení z toho, že partneri vo vzťahu zabúdajú na vzájomné pochválenie, ocenenie či povzbudenie. Ak sa muž vo vzťahu snaží napĺňať potreby ženy, potrebuje spätnú väzbu, že to ona vníma, robí ju to šťastnou a nepovažuje to za automatické. Ak sa mu dlhodobo nedostáva spätnej väzby, je presvedčený, že ním žena pohŕda, takže hrozí riziko, že zo vzťahu odíde.

Randenie so zadaným: 5 pravidiel, ktoré sa nesmú prekročiť

... sa ho snaží pripraviť o slobodu
Muž sa bráni vstúpiť do vzťahu často preto, lebo sa bojí, že príde o kamarátov, o svoje pivo, futbal a pánske jazdy. Ak sa časom žena uchýli k „obmedzovaniu jeho osobnej slobody", ako tomu muži radi hovoria, začína muža strácať. Rovnaké riziko vzniká, ak žena rozhoduje o dôležitých otázkach bez toho, aby sa s mužom poradila. Ak sa rozhodne mať dieťa, no partnerovi to nepovie alebo že sa presťahujú a muža postaví pred hotovú vec. Takéto podrazy prehryzne máloktorý muž.

Sex by ste mali mať častejšie: 5 dôvodov, ktoré vás o tom presvedčia

... partnerka ho chce za každú cenu zmeniť
Pokiaľ žena vstupuje do vzťahu s tým, že jej partner má svoje „muchy", no ona ich postupne všetky odstráni a chlapa zmení, riskuje rozpad vzťahu. Je chyba, ak sa žena fixuje na to, že jej partner má v sebe silný potenciál byť lepší a ona je tá, ktorá to v ňom prebudí. Muž sa kvôli žene nezmení. Zmení sa len vtedy, ak sám uzná, že svojím správaním ubližuje, uvedomí si, že pre zachovanie vzťahu musí na sebe niečo zmeniť. Ak muž cíti, že ho partnerka neberie takého, aký je, ale neustále na neho vyvíja tlak, aby sa zmenil, je schopný opustiť aj ženu, ktorú predtým miloval.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac