Odborníci sa zhodujú: TÁTO aplikácia vám pomôže schudnúť

Odborníci sa zhodujú: TÁTO aplikácia vám pomôže schudnúť
Existujú stovky, ak nie tisíce diét - keto, Atkinsonova, paleo a pri každej sa v niečom musíte obmedzovať. Ale schudnúť sa dá aj inak, spôsobom, ktorý nezahŕňa drastické obmedzovanie sacharidov alebo tukov. A práve to je priestor pre MyNetDiary. Ide o webovú stránku a mobilnú aplikáciu, ktorá slúži ako online denník, pričom vám pomôže kontrolovať skonzumované potraviny a efektívnosť cvičenia.

Čo presne je MyNetDiary?
MyNetDiary je bezplatná webová stránka a mobilná aplikácia, ktorá vám umožní sledovať, čo jete a koľko cvičíte. Je to akýsi virtuálny kouč a výživový poradca. MyNetDiary je dostupná pre zariadenia Apple a Android. Obsahuje databázu viac ako 941 000 rôznych potravín pre účely sledovania prijatých kalórií.

Urážali ju, že je tučná: Z jej dnešnej postavy spadnete na zadok

S touto aplikáciou nie ste nikdy sami
MyNetDiary má tiež internetovú komunitu, ktorá vám poskytne podporu a motiváciu, aby ste sa držali svojho cieľa. Komunitné fórum monitoruje registrovaný dietológ ako odborný garant. Okrem počtu kalórií program sleduje príjem 36 rôznych živín, napríklad sodík, nasýtené tuky, vápnik...

Môžem s aplikáciou naozaj schudnúť?
Určite. Logovanie potravín je jeden z najúčinnejších nástrojov na reguláciu hmotnosti. Vedenie potravinového denníka môže zosilniť účinok chudnutia. Sledovanie kalórií vedie k chudnutiu za predpokladu, že pravdivo a presne zaznamenávate skonzumované potraviny. Štúdia z roku 2013, ktorú uverejnil časopis American Journal of Preventive Medicine vyhodnotila MyNetDiary ako top „diétnu" aplikáciu spomedzi 30 rôznych mobilných aplikácii. Štúdia analyzovala aplikácie podľa toho, či obsahovali niektorú z 20 stratégií správania odvodených z programu na zníženie hmotnosti, ktorý je založený na dôkazoch, ako je individualizácia, prítomnosť komunity a spätná väzba.

Myslíte, že vám chýbajú cukry? Možno niečo robíte zle...

Prečo ju skúsiť?
Stránka a aplikácia sú užívateľsky veľmi príjemné a zrozumiteľne vysvetľujú vedecký žargón. Sú ideálne pre všetkých, ktorí si chcú viac uvedomovať, čo vlastne konzumujú. Jeden kľúč však platí: Vaša úroveň akvitity a príjmu potravy musí byť v rovnováhe. Systém používa výpočet pre vašu potrebu kalórií na základe veku, pohlavia, výšky a aktivity. Ak nastavíte úroveň aktivity na vysokú, môže byť odporúčané množstvo kalórií príliš vysoké a nebudete v kalorickom deficite, ktorý je potrebný na zníženie hmotnosti.

Káva počas chudnutia: Mali by ste vedieť, že...

Venujte pozornosť aj detailom
Pri voľbe potraviny si prezrite všetky možnosti, aby ste si boli istí, že aplikácia vyberiete najvhodnejšie cvičenie podľa toho, čo ste práve jedli. Ide o konkrétne určenie, napríklad zvoliť možnosť „kuracie prsia" namiesto všeobecného „kurča". Odporúča sa tiež kúpa digitálnej váhy na váženie jedla. Získate lepšiu predstavu, koľko vlastne v jednej porcii zjete.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock

 


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac