Odborník Justin Gelband vám poradí... Modelka či predavačka, každá môže mať telo ako bohyňa!

Odborník Justin Gelband vám poradí... Modelka či predavačka, každá môže mať telo ako bohyňa!
Už ste sa niekedy čudovali, ako je možné, že anjeličkovia z predvádzacích mol Victoria's Secret sa stále držia v takej výbornej kondícii bez náznaku prebytočného tuku? Nie je to len vecou šťasteny. Za ich krásnymi telami stojí jediný pán - Justin Gelband!

Lucie Bílá šokovala! So svojím o 20 rokov mladším partnerom sa tešia z... Gratulujeme!


Legendárny tréner
Vyzerá ako nenápadná osôbka, on je však v modelkovskom svete vyslovenou legendou a uznávaným odborníkom. Tento drobný človek vytvaroval, spevnil a skrášlil telo nejednejkrásavici. Anjelikom z Victoria‘s Secret totiž nestačí byť iba štíhlymi, ony musia byť tiež pevnými. A práve to má na starosti ich dvorný tréner Justin Gelband. Keď si myslíte, ževšetky modelky prechádzajú rovnakým tréningom, ako na bežiacom páse, mýlite sa, každej šije program na mieru. Je precízny a dôrazný, práve preto taký úspešný.

Modelka, či predavačka, každá môže mať telo, ako bohyňa
Áno, Justin nie je snobský, on svoj čas pokojne venuje i bežným cvičencom a ku každému pristupuje veľmi individuálne. Jeho tréning nie je paušálny, vždy berie do úvahy aktuálne potreby cvičenca, čím zvyšuje šancu na vysokú efektivitu svojich programov. Iný tréning tedabude mať modelka, od ktorej sa očakáva ladne prejsť niekoľko krát mólo v 12-centimetrových opätkoch a rozdielne cviky budú potrebné pre sekretárku, ktorá celý deň presedí za kancelárskym stolom.

Justinove tajomstvo - otváranie bedier
Jedno majú ale všetky Justinove tréningy spoločné - dôraz na otváranie bedier. Sám vďaka tejto metóde postavil samého seba na nohy. V roku 2004 mal následkom automobilovej havárii herniu štyroch platničiek a obyčajná chôdza mu spôsobovala obrovské problémy. Pomohol si metódou dôkladného uvoľnenia bedier, ktorú uplatňuje i na svojich klientoch. „Mojim cieľom u klientov je uvoľnenie oblasti bedier a spodnej časti chrbta, pretože k jadru tela nepatrí iba pevné brucho, ale tiež boky, chrbát a zadok," vysvetľuje fitnes tréner. „Ak jev poriadku stred, všetko ostatné bude pracovať správne." Od bokov teda treba začať.

V takomto paláci si žije Dominika Cibulková! Jej život skôr pripomína rozprávku... (FOTO)

Málo je viac
Justin považuje menší rozsah pohybov u rekreačných športovcov za účinnejší a bezpečnejší, ako intenzívne prepínanie síl a cvičenie na doraz, to patrí skôr do profesionálneho športu.Vždy dáva pozor, či náhodou kĺby svojich klientok nie sú uzamknuté. Často sa to totiž deje chybou nesprávnej techniky cvičenia, najmä v kolenách a lakťoch. Používa ľahké váhy alebo expandery, ktoré svalom dávajú primeraný odpor. Vyžaduje pomalé a kontrolované pohyby, intenzita nebýva vysoká. Cviky príliš nepreháňa, ale do obyčajných drepov, napríklad, zaradí zdvíhanie špičiek, čo dá nohám veľmi rafinovane zabrať.

Ako cvičia modelky

Fakt, že modelky VS krásnou, vlnivou chôdzou prejdú mólo a predvedú tak príťažlivosť spodnej bielizne i svojho tela, nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať. Nakoniec, skúste si to vo vysokých opätkoch! Anjelikovia Candice Swanepoel a Lais Ribeiro vedia o tom svoje. Justin Gelband vynašiel pre nich originálny cvik, ako ich to naučiť a pritom ochrániť telo pred preťažením určitých partií. Jednou nohou sa postavia na šikmú drevenú konštrukciu a druhú dajú za seba na vyvýšenú krabicu. Pomocou aktivácie sedacích svalov prevádzajú zadnou nohou drobné ťukanie špičiek vzad a do strán. Znie to možno celkom nevinne, verte ale, že tento cvik dá riadne zabrať. Pocítite pri ňom drobné svalíky, o ktorých ste možno do teraz ani netušili. Vyplatí sa, v opätkoch sa budete vznášať, ako krásna labuť. Na záver cvičenia Justin nikdy nezabúda na roler, ktorý pomáha predchádzať svalovým horúčkam. Odporúčazaťažené partie vyrolovať pomocou malých a pomalých pohybov, efektívne rozmasírujú zatuhnuté partie.

Autor: Lexy
Zdroj foto: archív


Super TEST! Aká bude vaša budúcnosť o 10 rokov? Vieme odpoveď!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac