Okamžite prestaňte! TOTO váš vzťah zaručene zabije

Okamžite prestaňte! TOTO váš vzťah zaručene zabije
Všetci sa snažíme mať s partnerom zdravý a šťastný vzťah, ale nie vždy na jeho dosiahnutie využívame rozumné prostriedky. Často robíme chyby, ktoré nás od seba skôr vzďaľujú. A práve nasledujúce patria medzi fatálne, pretože ich používanie takmer vždy vedie k ukončeniu vzťahu.

Mať očakávania, ako by ste mali byť milovaní
Samozrejme, každý z nás má prirodzenú túžbu po láske a prijatí. Ak sa však táto túžba zmení na očakávanie, spojené s konkrétnou predstavou, ako by láska a prijatie mali vyzerať, často to vedie k sklamaniu a rozčarovaniu. Pravdou je, že nikto vás nemôže milovať, ako by ste chceli, aby vás miloval, lebo žiadna iná osoba nie je vami. Každý človek miluje inú osobu na základe toho, ako vníma, cíti a prežíva lásku. Váš partner vás miluje najlepšie ako vie, čo nemusí byť v súlade s vaším očakávaním. Aby ste sa vyhli frustrácii, pochopte jeho vnímanie lásky a zreálnite vlastné očakávania.

Lepia sa na vás otrasní chlapi? V tomto robíte chybu

Myslieť si, že sa vo všetkom zladíte
Vy aj váš partner disponujete rôznymi životnými skúsenosťami. Nezdieľali ste tých istých rodičov, nemáte rovnaké zážitky z detstva, takže je prirodzené, že obaja máte rôzne názory, predstavy a zvyky. Nemôžete automaticky očakávať, že sa hneď vo všetkom zladíte. Potrebujete hľadať vlastnú cestu, ktorá bude iba vaša a ktorá vznikne kombináciou vašich dvoch svetov. Na to, aby ste sa stretli niekde uprostred, potrebujete mnoho kompromisov a chápajúcich prístupov. Musíte sa naučiť akceptovať názor druhého a postupne sa posúvať pri hľadaní spoločného základu.Uff, veď to je ponižujúce: 20 celebritných párikov, ktoré sa nerozišli ani po nevere

Chcieť mať za každých okolností pravdu
Jedným z najväčších vzťahových problémov je potreba mať pravdu. Znie to paradoxne, ale presadzovanie tejto potreby spôsobuje boj o moc, vzájomnú nedôveru a časté konflikty. Navyše, ak sa boj o pravdu premieta do viacerých vzťahových oblastí vrátane financií, výchovy detí či intímneho spolužitia. Ak budete neustále tlačiť na to, že váš pohľad na svet je správny, partner sa bude cítiť posudzovaný, bezvýznamný, nemilovaný a podceňovaný. Opak je cieľom. Potrebujete vidieť hodnotu v názoroch a presvedčeniach vášho partnera a zvažovať jeho názor. Tým mu ukážete, že si ho vážite, zaujímate sa o neho a rozmýšľate o tom, ako zakomponovať jeho názor do vášho spolužitia.

Poďakovali ste svojmu mužovi za TOTO? Urobte tak už dnes...

Zametať dôležité veci „pod koberec"
V mnohých vzťahoch panuje presvedčenie, že ak zametieme problémy „pod koberec" a nebudeme do nich vŕtať, tak zmiznú. Táto pštrosia politika však nefunguje. Ignorovať a prehliadať problémy sa nevypláca. Ich riešenie vyžaduje viac energie, možno tento proces častejšie sprevádzajú hádky a výmeny názorov, ale iba tak je možné problémy vyriešiť a netlačiť ich donekonečna pred sebou. Prehliadané problémy sa iba kumulujú a prinášajú neskôr ešte väčšie zranenia. Naučte sa problémy prijímať a riešiť, aby ste sa vyhli väčším konfliktom a zraneniam v budúcnosti.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock

 


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac