Orgazmus počas menštruácie: Odpadnete, v čom je iný!

Orgazmus počas menštruácie: Odpadnete, v čom je iný!
Ženy sa často už nevedia dočkať, kedy konečne prestanú menštruovať. Je to otravné, nepraktické a do značnej miery sa tým obmedzuje život. V skutočnosti je však menštruácia nesmierne dôležitá na vyčistenie tela, a dokonca má úžasný vplyv na prežívanie orgazmus. Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

Orgazmus každý deň? Poznáme dôvody, pre ktoré sa to oplatí

Intenzívnejší prežitok
Pravidelný sex je overeným liekom na nepríjemné pocity, a tiež na celkovú pohodu. Mnohé ženy si ho doprajú aj v priebehu menštruačného cyklu, pričom ich skúsenosti potvrdzujú, že intenzita prežívaného orgazmu sa práve v tomto období výrazne zvyšuje. Máte pocit, akoby vzrušenie ovládlo celé vaše telo, až po končeky prstov. Treba však pamätať na neposlušné hormóny, ktoré spôsobujú nečakanú zmenu pocitov, v dôsledku čoho sa vám aj dosiahnutý orgazmus môže zrazu zdať nedostatočný.

7 zakázaných vecí: Ak ich prežívate vo vzťahu, len ťažko vám vydrží

A čo hovoria vedci?
Viaceré štúdie dokázali, že menštruačný cyklus má priamy efekt na orgazmus. Výskumníci z Univerzity vo Virgínii robili výskum na vzorke 115 žien vo veku 23 - 45 rokov a zistili, že ženy v strednom veku majú o sex väčší záujem, a tiež ich viac uspokojuje. Ďalším zaujímavým zistením bolo, že kŕčok maternice mení počas ovulácie svoju polohu, čo spôsobuje, že sa počas sexu môžete cítiť nepohodlne. Avšak, zmeny, ktoré sa v tele dejú počas menštruácie, vám zabezpečia lepší prežitok pri sexe a výrazne zvýšia šance na dosiahnutie orgazmu.

Dávajte pozor! V minulom roku sme sa naučili o sexe, že...

Najhorúcejší týždeň
Aj keď sa táto skutočnosť mení od človeka k človeku, výskumy potvrdzujú, že väčšina žien prežíva týždeň pred menštruáciou svoj najvzrušujúcejší týždeň. Dôvodom je, že kým ženský testosterón klesá, libido rastie a okraje maternice sa zužujú. Skúste si vyskúšať sex počas a tesne po menštruácii (ak ste to ešte neurobili) - mal by byť naplňujúcejší, silnejší, a to až tak, že sa vám pri ňom stiahnu všetky svaly na tele.

Autor: Simi
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac