Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?

Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?
Každá z nás má svoju obľúbenú vôňu, ale niekedy nezaškodí menšia zmena. Napríklad v lete, kedy sa vďaka poprašku parfumu môžeme ocitnúť na pláži pod horúcim slnkom. Spoznajte vône, ktoré sú inšpirované najteplejším obdobím roka a nechajte sa nimi zlákať.

Giorgio Armani - Acqua di Gioia
Táto vôňa je jednou z najpopulárnejších už niekoľko sezón po sebe. Je veľmi nositeľná, pretože pôsobí sviežo a jemne. Cítiť z nej prírodu, nakoľko je inšpirovaná stredomorskými ostrovmi obklopenými slanou vodou. Nesie v sebe stopy po mäte a citróne, nasleduje jazmín, pivónia a ružové korenie. Samé letné veci.

Hermès - Eau des Merveilles
V ponuke značky Hermès nájdete aj parfum, ktorý vás prehreje príjemným letným pocitom. Eau des Merveilles je síce viac drevitá vôňa než vyššie spomínaná Acqua di Gioia, ale je tiež výraznejšia. Vďaka štipke korenia pôsobí akoby orientálnym dojmom a prostredníctvom citrusov zaisťuje ten pravý letný pocit.

Dior - Dune
Ak túžite objaviť parfum, ktorý má svoje roky, a predsa ste ho doteraz nepoznali, môže to byť Dune od značky Dior. Vznikol už v 1992 a odvtedy je považovaný za jeden z vyslovene morských parfumov. Je označovaný za modernú klasiku (ako to už pri Dior veciach býva) a zaujme nielen kvetinovými tónmi, ale aj jemne slanším záverom.

JLo - Miami Glow
Leto na vaše telo prenesie aj speváčka Jennifer Lopez, ktorá do sveta vypustila viacero svojich parfumov. Miami Glow je vyslovene letné, plážové a slnečné pohladenie, dokonca evokuje pocit, akoby ste v ruke držali koktail. Okamžite totiž zacítite tropické ovocie a kokos, ktoré sú najvýraznejšími zložkami tejto vône.

Calvin Klein - CK One Summer 2014
Každým rokom tiež vznikajú limitované letné edície rôznych značiek a pomerne silnú povesť má v tomto smere Calvin Klein. CK One Summer s číselkom 2014 je ďalšou z unisexových vôní, ktoré sa pohrávajú so sviežimi letnými ingredienciami. Z ovocia cítiť grapefruit, limetka, melón, v srdci vône je cyprus, tequila, frézia. Základ parfumu ustaľujú cukor, kokos, cédrové drevo. V ponuke je už aj tohtoročná novinka 2015 a my sa tešíme, kedy ju ovoniame.

Máte aj vy svoj obľúbený letný parfum? Všetky vône z nášho článku nájdete v galérii nižšie.

Autor: Angie


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?+7Parfumy, čo voňajú ako leto: Podľahnete im?
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac