Počuli ste pleťovej meditácii? Odpadnete, čo dokáže!

Počuli ste pleťovej meditácii? Odpadnete, čo dokáže!
Dnešná doba je plná stresu, a to sa odzrkadlí aj na vašej pleti. Je suchá, bez farby, pružnosti, bez života a vyzerá unavene. Nikto z nás veru nechce takto vyzerať. Aj pleť sa musí naučiť odpočívať, a preto by ste jej mali venovať zvlášť starostlivosť vo forme meditácie. Budete prekvapená, čím sa vám odmení.

Trendy, na ktoré zabudnite: V ďalšej sezóne budú totálne OUT

Zlá pleť, zlá vizitka
Ak sme zaneprázdnené, odnesie si to naša pokožka. Ekzémy, vyrážky, vrásky či škvrny sa objavia hneď, ako naše telo zaznamená nejaký deficit. Stresovaná pokožka nie je pekná pokožka. Urobte si čas na to, aby ste relaxovali a meditovali. To, že si dáte na pleť pleťovú masku a pri tom pracujete za počítačom, nie je meditácia. Pridajte si do diára teda aj položku s názvom „nič nerobiť a relaxovať". Urobí to s vašou pleťou doslova zázraky.

Ospevovaná milenka nevynikla: Krásne šaty na nevhodnej postave

Ako meditovať?
Meditácia je úžasným liekom nielen pre nepokojnú myseľ, ale aj pre pleť. V prípade, že ste v neustálom strese, vaša pleť produkuje viac mazu a pokožka je napätá. Neexistuje žiadna špeciálna technika, každému vyhovuje niečo iné. Preto začnite dôkladným odlíčením a aplikujte obľúbenú masku. Nechajte si aspoň 15 minút na odpočinok. Zabudnite na televíziu, mobil, na akúkoľvek konverzáciu s ostatnými spolubývajúcimi. Dýchajte zhlboka.Obdobie šálov stále trvá: 3x ako si ho uviazať fakt štýlovo

Masáž argánovým olejom
Ak si dostatočne odpočiniete, urobte si masáž argánovým olejom. Zaručí vám obnovu a hydratáciu vašej pleti. Hodí sa vtedy, keď je bledá a bez života. Tiež aj v prípade, že trpíte vyrážkami či akné. Eliminuje tvorbu vyrážok a tvorbu čiernych bodiek. Tiež napomáhajú proti zápalovým vriedkom. Takže, zadovážte si olej a poriadne ho do pleti vmasírujte.

Baby, už ho máte? Produkt, ktorý sa vo Francúzsku predáva každú sekundu

Pleť po meditácií
Pravidelnou meditáciou prispejete aj k tomu, že budete vyzerať spokojnejšie, mladšie a oddýchnutejšie. Zbavíte sa nežiadúcich vyrážok či drobných vrások, len je dôležitá pravidelnosť. Nezabúdajte, že odpočinkom zregenerujete nielen pleť, ale aj svoje telo a myseľ. Malý wellness si zaslúži aj vaša pokožka, odmení sa vám.Kľúčom k bezchybnej pleti je aj spánok. Je to tiež istá forma meditácie a tak ho netreba zanedbávať. Doprajte si ho čo najviac!

Autor: Jane
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac