ČOŽE? Podarilo sa jej zhodiť 45 kíl! Stačilo urobiť TIETO dve veci...

ČOŽE? Podarilo sa jej zhodiť 45 kíl! Stačilo urobiť TIETO dve veci...
Za prírastok na váhe môžu často významné okolnosti v živote. Niekedy zajedáme šťastie, inokedy žiaľ. To sa stalo i Haley Hartung-Kaufman, ktorá začala naberať kilá počas veľmi ťažkého obdobia svojho života. Napokon sa jej však podarilo vyhrať...

POZOR! TAKÉTO telo vám môže spôsobiť pitie alkoholu!

Tragédia v rodine
„Moje ťažkosti s nadváhou sa začali v období, keď som nečakane naraz stratila otca aj starého otca," vyznáva sa mladá žena. Okrem toho, v tom čase trpela popôrodnou depresiou, takže jedlo sa pre ňu veľmi nenápadne stalo jediným útočiskom, kedy sa cítila psychicky dobre. Všetky tie smutné okolnosti a do toho požiadavky vyplývajúce z materstva zajedala a zajedala. Jedlo bolo v tom čase jej jediným komfortom a jediným momentom dňa, kedy na chvíľku zabudla na všetok ten stres a smútok. Keď jedla, bolo jej fajn a zabudla. A nebolo to veru nič zdravé. „McDonald sendviče na raňajky, či obed, sladké cereálie, pizza - milovala som všetko, čo bolo mastné a sladké," prezrádza Haley.

Pravidelné cvičenie mi zväčšuje prsia: Blud či realita?

Vytriezvenie
„Pamätám sa celkom presne na moment, kedy som si uvedomila, že som na tom fakt zle. Bola Veľkonočná nedeľa a ja som nevedela, čo si obliecť, keďže som sa zväčšila na troj až štvornásobok svojej veľkosti. Otázka mojej starej mamy, či som tehotná, ma dorazila," spomína na svoje prebudenie Haley. Ako hovorí, bol to pre ňu budíček, že už musí začať so sebou niečo robiť.

Uverili ste im a považujete ich za pravdivé: TOTO je 10 mýtov o tučných ženách

Atkins ju naučil
Začala prieskumom diét a keď narazila na Atkinsonovú, vedela, že jej bude sedieť. Je založená na nízkom príjme sacharidov a donútila ju jedlá si vopred plánovať. Tiež sa pri nej naučila čítať nutričné zloženie a byť si tak vedomá pokrmov, ktoré konzumuje. Bezduchému hádzaniu jedla do seba teda definitívne odzvonilo. Na jej prvý nákup v potravinách sa dokonca musela vopred pripraviť. Naštudovala si podrobne všetky nutričné informácie, aby si bola istá, že podiel cukru, bielkovín a vlákniny sedí s jej diétou. Bolo to a stále je náročné na čas, na druhej strane ju to však naučilo veľa o vyváženom stravovaní a vedomom kalorickom príjme - dvoch veciach, na ktoré nikdy nekládla dôraz.

Deň podľa Atkinsa
Raňajky: vajcia
Obed: mäso s hríbmi na šťave
Večera: malý hovädzí alebo bravčový steak s brokolicou a šalátom

Komička Amy Schumer si pred ústa servítku nedáva: TOTO povedala o tehotenstve! 

Zaradenie pohybu
„S cieľom zaradiť viac pohybu a aktivity do svojho života, som začala monitorovať počet krokov. V pracovné dni som sa snažila urobiť aspoň 15000 krokov za deň, v dni voľna minimálne 10000 krokov," hovorí o svojich športových začiatkoch Haley. Keďže nikdy nebola osobou, ktorá chodí rada do uzavretého fitness centra, začala prevádzať dlhé prechádzky - 3 až 5 do týždňa a minimálne hodinu. Ak náhodou bolo nepriaznivé počasie, použila doma bežiaci pás a pozrela si pri ňom svoj obľúbený seriál. Tiež veľmi ocenila dôležitosť strečingu a venovala mu aspoň 15 minút denne. Ako prezradila, veľmi jej to pomohlo odstrániť stuhnutie pred, počas a po prechádzkach a nemala tendenciu prestať s pohybom.

Obezita ich prestala bavi: 12 celebrít, ktoré prevzali kontrolu nad svojou váhou

Výsledky ju hnali ďalej
Jej najväčšou motiváciou bolo, že videla výsledky svojej snahy, a to ju posúvalo ďalej. „Menila som sa fyzicky aj psychicky, cítila som sa po oboch stránkach stále lepšie, a to ma povzbudzovalo. Tiež pomohli pozitívne ohlasy od priateľov, rodiny a dokonca aj celkom cudzích ľudí zo sociálnej siete, ktorí tvrdili, že ich inšpirujem," teší sa. Odkedy sa vydala na túto cestu schudla 45 kíl a ešte by rada ďalších 15 zhodila. To však neznamená, že to bolo vždy jednoduché a všetko išlo stále hladko. Neboli len ľahké dni a keď prišla kríza, skrátka si ju priznala alebo si dopriala kúsok obľúbeného koláčika a pokračovala ďalej.

POZOR! Neviditeľný cukor: Kde všade sa nachádza? 

Rada na záver
Nikdy sa nevzdávajte a pokračujte v zabehnutých koľajach. Doprajte si pauzu, nadýchnite sa a kráčajte ďalej. Keď sa jedná o zdravie a jedálniček, práve malé kroky vedú k veľkým víťazstvám.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac