Podviedol vás? Položte si TÝCHTO 5 otázok a prídete na to, prečo to urobil!

Podviedol vás? Položte si TÝCHTO 5 otázok a prídete na to, prečo to urobil!
Nevera je vzťahový fenomén, ktorý ničí dôveru. Prežiť ju vôbec nie je ľahké, pretože zrada najbližšieho človeka nesmierne bolí. Je pochopiteľné, že po jej zistení si človek kladie mnohé otázky týkajúce sa vzťahu a jeho budúcnosti. Okrem toho, podvedený partner môže trpieť úzkosťou, depresiami, sociálnou a emocionálnou izoláciou, problémami so spánkom či nadužívaním návykových látok. Čím dlhšie sa problém objavenej nevery nerieši, tým sú spomínané symptómy častejšie a hlbšie. Preto si čo najskôr položte nasledujúcich 5 otázok, na ktoré získajte relevantné odpovede.

ROZCHOD: 5 dôvodov, prečo sa nemôžete pohnúť ďalej a zabudnúť na to, čo bolo...

„Dokážeme obnoviť stratenú dôveru?"
Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Závisí totiž od oboch zainteresovaných strán - od podvádzajúceho i podvedeného. Podvádzajúci musí priznať a pochopiť, že urobil chybu, okamžite ukončiť mimomanželský vzťah, komunikovať o tom, čo sa stalo a prečo sa to stalo a musí prijať fakt, že nejaké obdobie bude jeho dôvera v neho maximálne naštrbená a bude podliehať kontrole a overovaniu. Podvedený partner zas musí chcieť komunikovať s podvádzajúcim partnerom, mal by sa pozrieť na to, či aj on mohol niečím prispieť k tomu, že sa do vzťahu vkradla neúprimnosť.

TOTO sú podľa psychológov 4 najčastejšie chyby, ktoré zabíjajú váš vzťah

„Mala by som stanoviť nejaké hranice?"
Jednoznačne áno. Prvou je, že začnete absolútne bez podvádzania a klamstiev. Dôležité je uviesť, že za takýchto okolností je podvádzaním chápané aj akékoľvek sexuálne alebo romantické správanie, ktoré sa týka niekoho iného ako vás - vrátane chatovania online, profilovania aplikácií na zoznamovanie či sledovania porna. Mali by ste sa dohodnúť aj na ďalších pravidlách, ktorých dodržiavanie vám pomôže cítiť sa bezpečne. Môže ísť o investovanie a narábanie s financiami, trávenie voľného času, konzumovanie alkoholu, ak niečo z toho sprevádzalo problém s neverou.

Neuveríte! TOTO sú skutočné dôvody, prečo dáva kráľovná prednosť Meghan Markle pred Kate Middleton! 

„Kde a u koho nájdem empatickú podporu?"
Obdobie, v ktorom obaja pracujete na obnovovaní dôvery je emocionálne nesmierne vyčerpávajúce. Preto potrebujete okolo seba ľudí, ktorí vás podržia, vlejú vám nádej a budú s vami otvorene a empaticky komunikovať. Prejdite si v mysli, ktorí ľudia sú vám blízki a na koho sa dokážete spoľahnúť. Nevhodným riešením je svoje nešťastie zavesiť na sociálne siete. Takáto forma hľadania podpory patrí medzi nezrelé riešenia. Je oveľa lepšie zdieľať svoje pocity v súkromí s priateľmi a členmi rodiny, ktorí vás vypočujú a podporia bez toho, aby veci hodnotili, posudzovali alebo ponúkali nevyžiadané rady. Ešte lepšie je získať podporu od vyškoleného a certifikovaného psychológa, ktorý vám poskytne objektívnu a nezaujatú spätnú väzbu na váš problém.

„Mala by som trvať na tom, aby mi môj partner povedal absolútne všetko?"
Ide o dvojsečnú zbraň. Na jednej strane je dôležité disponovať informáciami, aby ste vedeli ako reagovať a aby ste vedeli, čoho sa musíte obaja vyvarovať. Na druhej strane vás môžu prílišné detaily hlboko zraniť, pričom pre „liečbu" vášho vzťahu nemusia byť až také dôležité. Ak sa už pustíte do veľmi otvoreného dialógu, je vhodné zrealizovať ho pod vedením skúseného vzťahového terapeuta, ktorý vám pomôže tieto informácie spracovať.

TOTO sú 3 dôvody, prečo je pes lepším spoločníkom v živote ženy ako muž

„Čo povieme deťom?"
V prvom rade je dôležité chrániť psychiku detí. Preto nie je vhodné povedať im napríklad: „Tvoj otec ma podviedol, je neverník, ktorý má milenku". Ak sa po zistení nevery doma dramaticky zmení atmosféra, čo deti určite cítia, aby neboli v neistote je vhodné, aby ste si s nimi obaja sadli a povedali, že máte partnerský problém, ktorý sa snažíte vyriešiť, pracujete na ňom a nič z toho, čo sa doma deje nesúvisí s nimi (deťmi). Nezaťažujte ich žiadnymi detailmi a pokiaľ by sa konkrétnejšie pýtali, odpovedajte im primerane veku.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac