Pomóóóc, šúpu sa mi pery! Jediné, čo vám zostáva je...

Pomóóóc, šúpu sa mi pery! Jediné, čo vám zostáva je...
V zimnom ročnom období je úplne normálna vec mať suché pery. Chladný vzduch s nimi dokáže narobiť poriadnu šarapatu, keďže pokožka na perách je úplné iná ako tá na zvyšku tela, pretože olejové žľazy nie sú jej súčasťou. Ak nechcete, aby boli vaše pery suché, musíte v prvom rade spoznať dôvod, prečo sú suché, a potom tento problém riešiť. Takže, ako na to...

Mejkap look, ktorý treba skúsiť: My z neho odpadávame!

Z čoho sú pery suché?
Odborníci upozorňujú najmä na kombináciu oblizovania pier s dýchaním, ktorá pery vysušuje v najvyššej možnej miere, aj keď si myslíte opak. Tento zlozvyk spôsobuje, že sa pery ľahko zapália, a následne sú extrémne popraskané. A nielen chladný vzduch, ale aj slnečné žiarenie môže byť v kombinácii s oblizovaním pier riskantné, čo sa týka ich zdravého vzhľadu. Aj keď si myslíte, že to nerobíte často, skúste na seba dohliadať, pretože možno to je základ problému.

Sarah Jessica Parker prekvapila sviežim účesom: Bude ho chcieť každá!

Káva a alkohol
Neverili by ste, ale vysušovanie pier môže byť spôsobené aj tým, že sa dostanú do kontaktu s kávou, alebo alkoholom. Rovnako ako zvyšná časť tela, aj pery reagujú na chemikálie a pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné produkty. Riešením môže byť napríklad aj používanie slamky, alebo dbať na to, aby išlo o nápoje bez vysokého obsahu chemických látok.

Sprchujete sa ráno? Asi by ste mali vedieť, že...

Odstránenie odumretej pokožky a namastenie
Aj keď sa to zdá najjednoduchší spôsob, vybrať balzam a pretrieť si ním pery. Lenže, v skutočnosti to nestačí. Najprv sa musíte dôkladne zbaviť odumretej pokožky, a potom môžete popracovať na ich zvlhčení. Ideálom je použiť zrnitý typ balzamu, s ktorým sa vám podarí dosiahnuť ten správny efekt. Mnohé produkty obsahujú petrolej, ktorý vám síce zaručí originál príjemné zvlhčenie, ale vôbec nie je vhodný, ak sú pery nadmerne popraskané. V skutočnosti spôsobí pravý opak, a teda vysušenie. Dbajte teda na zloženie balzamu a tejto zložke sa vyhnite.

Autor: Lucia
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac