POZOR! TOTO je 6 dôležitých otázok o menštruácii, ktoré sme sa vždy hanbili opýtať našich gynekológov!

POZOR! TOTO je 6 dôležitých otázok o menštruácii, ktoré sme sa vždy hanbili opýtať našich gynekológov!
Tesne pred obdobím menštruácie sa začneme pozerať do kalendára a obávame sa toho, či bude toto obdobie v poriadku a príde načas. Pretože krvácanie v polovici cyklu nás môže priviesť k panike, všakže...

TOTO sú dobré a zlé stránky všetkých znamení zverokruhu! Sedia i na vás?


Vieme, že je skutočne dôležité starať sa o naše zdravie, a preto sme si pripravili tie najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa tohto obdobia.

1. Mala by som si robiť starosti, ak môj cyklus nechodí načas?
Všetky ženy sú iné. Cyklus môže trvať od 21 do 35 dní. Žena si tiež môže všimnúť zmeny vo svojom kalendári: tento mesiac môže prísť dané obdobie skôr, ďalší mesiac zase neskôr.

Je to rovnaké aj s dĺžkou obdobia. Všeobecne platí, že väčšina období trvá asi 4 až 7 dní, počínajúc ľahkým špinením, potom sa tok stáva ťažším a postupne zasa ľahším.

Ktorý známy slovenský herec bude mať tretie dieťa s takmer o 20 rokov mladšou priateľkou? (Odpoveď vnútri)

2. Ako rozlíšiť skutočnú menštruáciu od špinenia?
Po prvé, menštruačná krv je tmavočervená a obsahuje častice slizníc lemujúcich dutinu maternice (endometrium). Špinene sa zase vyznačuje svetlohnedým výtokom, ktorý sa vyskytuje medzi aj medzi menštruačnými obdobiami. Toto špinenie spravidla nie je nebezpečné!

Lekári neliečia špinenie, ktoré sa vyskytuje počas ovulácie, ako patologický problém. Stáva sa to totiž kvôli poklesu estrogénu, ktorý je ženským pohlavným hormónom. Mimochodom, niektoré ženy môžu mať ovuláciu a pociťovať bolesť v dolnom bruchu niekoľko dní pred alebo po nej.

TOTO sú najsilnejšie znamenia zverokruhu: Zistite, či ste medzi nimi aj vy! 

3. Kedy sa odporúča navštíviť lekára, pokiaľ ide o krvácanie medzi obdobiami?
Každé nepravidelné krvácanie môže naznačovať, že niečo nie je v poriadku. Ak je hladina progesterónu nízka, môže dôjsť k nepravidelnému krvácaniu. Navštívte lekára, keď sa vyskytne krvácanie spôsobené nesprávnym dávkovaním antikoncepcie alebo ak sa u vás vyskytne bolesť v podbrušku sprevádzaná horúčkou. Hormonálne zlyhanie tiež môže spôsobiť náhle krvácanie.

4. Aká je súvislosť medzi antikoncepčnými tabletkami a falošným obdobím?
Mnoho žien si myslí, že keď prestanú užívať antikoncepciu, počas 7 dennej prestávky akoby získajú späť normálny menštruačný cyklus. V skutočnosti však ide o takzvané krvácanie z vysadenia týchto tabletiek alebo o falošné krvácanie. Je kratšie ako bežné obdobie, menej bolestivé a krvácanie nie je také silné. Pravidelné obdobie však môže nastať až potom, ako žena prestane užívať antikoncepciu. Obnovenie normálneho menštruačného cyklu ale trvá 6 až 12 mesiacov.

TIETO náznaky nie je možné prehliadnuť! Je Dominika Cibulková tehotná?

5. Môže krvácanie naznačovať, že som tehotná?
Áno. Implantačné krvácanie môže nastať aj niekoľko dní po počatí, keď sa oplodnené vajíčko pripája k výstelke maternice a mierne poškodí cievy. Mimochodom, množstvo môže byť naozaj malé - len pár kvapiek. Preto tento proces zvyčajne zostáva bez povšimnutia.

Funkcie, ktoré môžu odlíšiť pravidelné krvácanie od implantácie:
-farba krvi je jasne červená (menštruačná krv je tmavšia)
-krvácanie netrvá dlhšie ako 2 dni a v strede nie je silné
-tento proces nie je bolestivý

Neznášate svoju prácu? Nedávajte výpoveď ale urobte TIETO veci, ktoré vám radí vaše znamenie zverokruhu!

6. Čo mám robiť, ak krvácam počas sexuálneho styku?
Krv je v tomto prípade jasne červená. Ak poškodenie nie je závažné, krvácanie počas styku nebude trvať dlho. Ak sa však nezastaví, mali by ste okamžite kontaktovať lekára. Vyšetrenie je tiež potrebné, ak sa toto krvácanie pravidelne opakuje.

Autor: Alex
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Z čoho máte úplne najväčší strach?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac