Prečo chcú starší chlapi mladšie ženy? Hlavne ich nesúďte!

Prečo chcú starší chlapi mladšie ženy? Hlavne ich nesúďte!
Vidieť staršieho pána na ulici s generačne mladšou ženou v nás často aktivuje tradičné príbehy o zlatokopke a mužskej kríze stredného veku. Pravda však môže byť inde. Veková rovnosť nemusí byť pre vzťah vôbec ideálna, hoci to veľa ľudí predpokladá.

Rozdielne predstavy
Zaujímavosťou je, že muži a ženy nemyslia tak rozdielne, ak sú v rozdielnych vekových kategóriách. Starší muži, obvykle to môže súvisieť aj s krízou stredného veku, prehodnocujú životné priority a viac sa prikláňajú k takým, ktoré majú ženy v mladosti. Muži už nepotrebujú šliapať kariéru na plný plyn, ale skôr im ide o spojenie, pocit lásky, rodinu. A niekedy aj s novou partnerkou. Keďže mnoho mladých žien sníva práve o tom. Vydať sa, cítiť nehu partnera, ochranu pred svetom naokolo. Starší partner to vie dať viac ako mladý.

Láska na prvý pohľad: Zisťovali sme, či naozaj existuje

Preklopenie priorít
Množstvo dlhodobých manželstiev stroskotá v momente prerodu priorít. Keď deti dospejú, ženy sa zrazu túžia realizovať, začnú študovať, baviť sa, možno povedať, že doháňajú roky života prerušeného materstvom a výchovou. Muži, už unavení, chcú skôr rodinu a pokoj, čo starším ženám nie je po vôli a prichádzajú rozkoly. Preto sa často staršej žene zapáči mladý ambiciózny zajačik a pre staršieho je pokojný život vo dvojici strávený prechádzkami, sexom a telesným aj emotívnym spojením atraktívna výzva.6 mužov otvorene: Oženil som sa, lebo...

Nová energia
Muži si v staršom veku začínajú rýchlejšie uvedomovať, že život sa začína odvíjať z kopca a ani štyridsiatnik už nemá istotu, že bude na svete aspoň raz toľko. Minimálne nie pri aktuálnej sile mladíka. Preto chcú jednoducho ešte zabehnúť všetky tie praktiky, polohy, príchute života, ktoré im dotankuje práve mladá krv.

5 vecí, ktoré od chlapa neočakávajte! ...ak nechcete mať zlomené srdce

Chcú zmenu
Túžba po zmene je aj pre mužov atraktívna. Niekedy majú pocit, že s rovnako starou partnerkou si už nemôžu siahnuť na dobrodružstvá, sny, nové veci a ručičky životnej časomiery ponúknuť aspoň imaginárne dozadu. Na druhej strane, mladším ženám imponuje, že starší muž je omnoho viac stály, životom aj skúsenosťami ošľahaný. Nakoniec to môže byť vzťah, z ktorého neťaží len jedna strana, ale je to symbióza.

Autor: Marcos
Zdroj foto: Shutterstock


Otestujte sa! Kým ste boli v minulom živote? Odpoveď vás zaskočí!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac