Prečo majú zrelí muži chuť na mladé žabky?!

Prečo majú zrelí muži chuť na mladé žabky?!

Určite ste sa už aj vy niekedy pýtali samy seba, čím to je, že toľko mužov inklinuje k mladším partnerkám. K dievčatám, ktoré ešte ani poriadne nie sú ženami. S odpoveďou je to zložitejšie, nie je totiž ukrytá iba v osobných preferenciách každého z nás. Z časti ju ponúka aj evolúcia.

Chcú „lepší“ genetický materiál
Výsledky istej viedenskej vedeckej štúdie potvrdili, že výber mladšej partnerky a staršieho partnera je podmienený geneticky. Najplodnejšie (a to doslova) partnerstvá sú tie, u ktorých je muž o niekoľko rokov starší od ženy. Nejde tu ale o žiaden markantný vekový rozdiel. Za „ideál“ považujú vedci 4 až 6 rokov.

Toľko veda. Avšak to, že váš drahý dostal chuť na lolitku, čo by vám pomaly mohla byť dcérou, nemá s evolúciou ani s genetikou zamak spoločného. Vysvetlenie je často prozaickejšie – muž a jeho druhá puberta. V tomto prípade s poriadne komplikovaným priebehom.

Čo má, čo ja nemám?!
Odhalená nevera je vždy ranou pod pás, ale keď zistíte, že sokyňou je o generáciu mladšia slečinka, zabolí to dvojnásobne. Možno vám napadne masochistická otázka: Čo má, čo ja nemám?! Neodpovedajte si zatrpknuto, že mladosť. To by bolo veľmi jednoduché. Výstižnejšou odpoveďou je skôr výraz „naivita“.

Mladučké milenky ešte len začínajú spoznávať svet a keď sa im ponúkne atraktívny zrelý muž, ktorý už stihol spoznať dvakrát toľko, čo ony, bodaj by sa do neho hneď nezavesili ako kliešť!

Na čo tú „pipku“ dostal?
Mohol ju nalákať na spôsoby gentlemana, na ľútostivé reči o tom, ako mu to vo vzťahu, či v manželstve dávno neklape. Na svoju múdrosť, ale aj švihácky šmrnc. Veď so starnúcim chlapom je to ako s vínom. Rokmi naberá na kvalite. Keď o seba navyše primerane dbá, je ľahké zamilovať si na ňom každú jednu šedinu.

42 ročná čitateľka Žaneta niečo podobné zažila na vlastnej koži: „Môj manžel si našiel inú po 19 rokoch manželstva. Máme spolu dospelú dcéru a jeho nová priateľka bola len o päť rokoch staršia od nej, viete si to predstaviť? O pomere som sa dozvedela, až keď manžel podal žiadosť o rozvod. Postupne mi to vtedy do seba všetko zapadlo. Ako sa o seba posledné mesiace staral, že bol iný, mrzutý, večne zaneprázdnený v práci. Veľmi mi ublížil, dodnes s ním nedokážem komunikovať. Ale snažím sa už kvôli dcére, ktorá je s nimi oboma v kontakte. Žijú spolu už vyše roka a o pár týždňov budú mať spolu dieťa. No čo mám na to povedať?“

Len úlet alebo niečo viac?
Keď si chlap nájde mladučkú milenku, s trochou nadsadenia možno konštatovať, že je to parazitovanie z oboch strán. Kým ona nasáva jeho skúsenosti a suverénnosť, on zas nasáva jej sviežu mladosť. Ak je za tým skutočne len spomínané obojstranné „nasávanie“, majú takéto bokovky iba prechodný, krátkodobý charakter.

Len čo si muž dokáže, že ešte nepatrí do starého železa, začne mu chýbať rutina. Domáca pohodička, teplá strava, pokoj a istota. Bude sa chcieť vrátiť, ale dali by ste mu po tom všetkom druhú šancu? Naša 39 ročná čitateľka Eva áno: „Keď sa mi manžel priznal, že na firemných hrách sa vyspal s mladou, sotva 20 ročnou asistentkou riaditeľa, myslela som si, že je to úplný koniec. Ale dnes, pol roka po tom, sme ešte stále spolu. Bola to jednoznačne najťažšia kríza, akú sme kedy riešili. A nebudem ani rozpisovať, čím všetkým som si prešla, kým som mu odpustila. Ale aj keď sme si to vyjasnili a aj keď som mu dokázala prepáčiť, samozrejme, nezabudnem na to, čo spravil. To sa nedá.“

Bolo by asi príliš krátkozraké kategorizovať úlety s mladšími milenkami ako občasné poblúznenie. Možno ním sú, ale možno sa z milenky stane nová životná partnerka. Vopred to sotva odhadnete. Jeden i druhý scenár však sotva otupí bolesť, ak sa práve vy ocitnete v pozícii tej „odloženej“.

Zažili ste to tiež? Opustil vás kvôli mladšej? Alebo poznáte podobný príbeh z rozprávania blízkej priateľky? Neváhajte a podeľte sa oň aj s ostatnými čitateľkami. Napíšte nám na adresu redakcie wanda1@atlas-as.sk. Uverejnené príbehy odmeníme hodnotnými cenami.

Autor: Monique


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac