Prekvapí vás: TOTO hľadajte u potenciálneho partnera, ak chcete prežiť krásny partnerský život!

Prekvapí vás: TOTO hľadajte u potenciálneho partnera, ak chcete prežiť krásny partnerský život!
Osoba, s ktorou sa rozhodnete prežiť život vám ho môže obohatiť, ale aj totálne zničiť. Môže sa stať vaším druhým ja, ale aj nočnou morou. Preto je nesmierne dôležité, koľko času a energie vložíte do dôkladného spoznania človeka, s ktorým chcete spojiť svoj život. Správny výber je alfou a omegou spokojného života. Prinášame vám niekoľko osobnostných kvalít, na ktoré zamerajte svoju pozornosť, ak chcete prežiť lásku na celý život.

Fúha! Vôbec sa nimi netaja: TOTO sú milenci a milenky najznámejších slovenských športovcov! (FOTO)

Spoľahlivosť
Keď s niekým budujete spoločný život, jedným z hlavných nástrojov vášho vzťahu je dôvera. Dôveryhodnosť je nesmierne dôležitou hodnotou. Vedieť sa spoľahnúť na to, že ten druhý tam bude pre vás, keď zažijete v živote nielen vzostupy, ale aj pády. Spoľahlivosť je kľúčový faktor, ktorý ľudia hľadajú u svojich budúcich partnerov. Psychológovia vravia, že ide predovšetkým o spoľahlivosť súvisiacu s troma faktormi - financiami, prácou a vzťahmi. Ak ste našli partnera spoľahlivého v týchto troch oblastiach, je to dobrý indikátor, že bude celkovo kvalitným životným partnerom.

Trúfate si na BDSM techniky? Inšpirujte sa, TOTO sú naše rady, ako na to!

Vzájomný rešpekt
Ďalším základným aspektom každého zdravého vzťahu je vzájomný rešpekt. Ak sa vy a váš partner snažíte rešpektovať hranice toto druhého, ak nerobíte veci, o ktorých viete, že by mu ublížili, prechovávate voči nemu rešpekt a úctu. Terapeut Benjamin Ritter vraví, že ak chcete zistiť, či váš partner k vám prechováva rešpekt, tak choďte za ním a povedzte mu, že od neho niečo potrebujete. A počkajte si na reakciu.

Podpora
Každý vzťah tvoria minimálne dvaja jednotlivci, pričom každý z nich má vlastné túžby, sny, ciele a plány. Aby vzťah fungoval je nevyhnutné, aby sa v ňom partneri navzájom podporovali a dopriali si naplnenie svojich cieľov. Vedomie toho, že partner vám fandí, drží palce a pomáha v naplnení sna je niekedy silnejším impulzom ako vedomosť o tom, že cieľ je dosiahnuteľný.

TOTO je 7 dôvodov, prečo ľudia hovoria pri oltári „NIE": Piaty dôvod vás zaručene šokuje!

Vzájomné počúvanie sa
Aktívne počúvanie - nielen počutie, ale prijímanie všetkého, čo váš partner hovorí a angažovanie sa v počutom je nevyhnutnou súčasťou každého fungujúceho vzťahu. Ideálny životný partner je ten, pri ktorom môžete hovoriť bez obáv, že vás bude hodnotiť či súdiť. Nebude vám dávať „múdre" rady, kritizovať vás či vysmievať sa z vášho názoru. V prvom rade bude ochotný vás vypočuť a neodsunie vás na druhú koľaj.

Primerané sebavedomie
Pre spokojný partnerský život je dôležité, aby obaja partneri mali vyvážené a primerané sebavedomie. Jeho znakom je totiž vedomie, že obaja partneri si uvedomujú nevyhnutnosť práce na sebe samom. Primerané sebavedomie vytvára priestor pre bezpečnosť, komunikáciu, dôveru a zdieľanú zraniteľnosť. Výkyvy sebavedomia či už smerom k povyšovaniu sa či ponižovaniu prinášajú do vzťahu vždy nepohodu.

Vládne medzi nimi VOJNA? Meghan a Kate: TOTO je skutočná pravda o ich vzťahu!

Pravdovravnosť
Akékoľvek klamstvo vzťah ničí. Ak je ho priveľa, problémy sa ešte viac hromadia. Potom sa z toho dá len veľmi ťažko dostať späť a nastoliť harmóniu vo vzťahu. Práve kvôli klamstvu sa veľa vzťahov rozpadne. Klamstvá, hoci drobné, vnášajú do vzťahu nedôveru a neúctu a bez týchto dvoch pilierov nevybudujete žiadny trvácny vzťah.

Skolabovala! Kráľovná Alžbeta II. spôsobila totálnu paniku! Milióny divákov má strach, že...

Akceptácia nedostatkov
Vo vzťahu je dôležité vedieť tolerovať sa a prijímať aj slabšie stránky partnera. Druhého človeka milujeme celého, so všetkými pozitívami i negatívami. Ak ho milujeme iba s pozitívami, milujeme ideál a nie reálneho partnera. Potrebné je vhodným spôsobom sa vedieť porozprávať s partnerom aj o jeho slabších stránkach, hľadať spoločné riešenia, vniesť do vzťahu viac nadhľadu a humoru. Kvalitný vzťah je aj o spoločnej zábave a smiechu. Psychológovia radia: Majte trpezlivosť s nedostatkami svojho partnera a priznajte si svoje vlastné. Pochopte, že na 100 % dokonalý vzťah neexistuje.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock

 


Super TEST! Aká bude vaša budúcnosť o 10 rokov? Vieme odpoveď!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac