PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena

PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena
Študentka Tatiana sa po úspešnom absolvovaní bakalárskeho štúdia na Vysokej škole múzických umení rozhodla pre zásadnú zmenu imidžu. Skrátenie dlhých 70-centimetrových prameňov ju síce stálo veľa síl, no konečná premena stála za to. Svieži a štýlovejší účes, o ktorý sa postaral profesionálny tím štylistov, sa dokonale hodí k jej veku aj k slnečnému letu.


Tatiana pochádza z Bratislavy a napriek rozmanitým možnostiam nepatrí k pravidelným návštevníčkam kaderníckych salónov. Neuveriteľných desať rokov si udržiavala svoje rozprávkovo dlhé vlasy v absolútnej prirodzenosti, pričom si ich sem-tam podstrihla a farbiť nebolo treba. „Postupne sa mi však začali objavovať prvé šediny a keďže celkovo boli moje vlasy veľmi ťažké, častejšie sa mi mastili," hovorí Tatiana, avšak úplne voľnú ruku kaderníkom nenechala a skrátenie nemohlo, na jej želanie, prekročiť viac ako 25 - 30 centimetrov.


„Prišla s klasickým detským účesom - dlhé vlasy do polovice chrbta, ktoré sa k nej vôbec nehodili," hovorí Michal Kučera, kaderník a spolumajiteľ salóna BDC Moriri v Bratislave, v ktorom sa premena uskutočnila. „Po vzájomnej dohode sme sa rozhodli skrátiť vlasy do jednej dĺžky a tým zvýrazniť ich hustotu a kvalitu. Keďže slečna mala oválnu tvár, vytvoril som jej tzv. dlhú ofinu na zvýraznenie tváre a nakoniec som celý účes odľahčil, čo dodalo vlasom pohyb aj život."


K slnečnému letu sa nevýrazný tmavý odtieň celkom nehodí. „Na jej svetlé hnedé vlasy bolo najvhodnejšie zvoliť farbu „tón v tóne" do celých vlasov, ktoré som presvetlila od končekov smerom ku korienkom. Od najsvetlejších špičiek to plynule prechádza, cez zlatohnedé odlesky až do stratena. Napriek tomu, že nešlo o príliš veľký zásah, týmto prirodzeným oživením sa z dievčatka stala mladá žena," tvrdí kaderníčka a spolumajiteľka salónu BDC - Moriri, Andrea Eštoková.

Nový zostrih by mal podľa slov profesionálov držať pevne a dlho, pričom aj farba, ktorú kaderníčka zvolila, ju neobmedzuje na pravidelnú návštevu kaderníctva. „Keď si povie, že sa nechce farbiť štyri mesiace, prípadne nikdy, tak to vôbec nevadí, pretože táto farba sa jej bude postupne a prirodzene vymývať."


Ešte pred konečnou úpravou účesu sa vizážistka Beáta Musková z Mua Art School povenovala úprave Tatianinej tváre. Mejkap, ktorý zvolila, zvýraznil nielen jej tvár, ale tiež celkovú osobnosť a sympatickej Bratislavčanke dodal sexy šmrnc. „V prvom rade by sa, ako každá baba, mala sústrediť na úpravu obočia a kvalitný mejkap. V priebehu leta nie je potrebné používať podklad, ale na krém s UV ochranou by s jej typom pleti určite nemala zabúdať."

Vzhľadom na to, že Tatiana má oblejšiu tvár, vizážistka jej poradila, aby ju pri líčení zúžila kontúrovaním, ktoré zvýrazní lícne kosti. „Na oči odporúčam použiť ceruzku a moderné umelé riasy."

V priebehu celej premeny bolo na Tatiane vidieť mierny stres a sama priznáva, že si ešte stále zvyká na to, že jej chýba kus vlasov. „Napriek tomu som šťastná, že som sa rozhodla pre radikálnejšiu zmenu. Kaderníci boli super, všetko mi vysvetlili, poradili a nevnucovali mi svoju predstavu," pochvaľuje šikovných profíkov.

Blízki vraj prijali jej zmenu veľmi pozitívne, pričom ona sama je s konečným výsledkom veľmi spokojná a teší sa najmä na to, že v lete sa jej bude s kratším účesom ľahšie existovať.

Viac fotografií z premeny nájdete v galérii pod článkom.


Autor a foto: Simi

Exkluzívni partneri premeny:


Salón BDC Moriri
- Štýlové kadernícke štúdio ponúka kompletné kadernícke služby, pohodlie, komfort a prácu s tou najkvalitnejšiou vlasovou kozmetikou. U nás vždy bez objednania! Viac na www.bdcsalon.sk


Mua Art School
-Učíme nové techniky v MUAH, organizujeme školenia s poprednými zahraničnými makeup-artist, poskytujeme kurzy od základov líčenia až po ten najvýšší level. Viac na www.muaschool.sk

Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena +38PREMENA: Z nevinného dievčatka sa stala mladá žena
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac