PREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dáma

PREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dáma
Výherkyňou súťaže Moja životná zmena, ktorú pripravila Wanda.sk v spolupráci so značkou Palette a dm drogerie markt, sa stala čitateľka Soňa, ktorá nás zaujala svojím zaujímavým príbehom. Jej najväčšou životnou zmenou bolo rozhodnutie urobiť niečo, čo jej lekári, najmä kvôli zdravotným ťažkostiam, neodporúčali - otehotnieť. Napriek všetkým zákazom nabrali s manželom odvahu a síce sa im najskôr nedarilo, napokon do rodiny pribudol synček, ktorý zmenil ich život od základov.


Soňa pôsobí na prvý pohľad ako tichá a utiahnutá žena. Veď, ako sama hovorí, po narodení syna sa z nej stala hĺbavá mama, ktorá už netrávi hodiny v obchodoch s kozmetikou či oblečením a nerozhádže ju ani vyrastená farba vlasov. Prečo sa vlastne rozhodla pre zmenu vizáže? „Nakoľko som mamičkou na materskej dovolenke a nemám na seba čas, rozhodla som sa skúsiť šťastie v súťaži o premenu. Po roku som už vyzerala naozaj zanedbane a myslím, že konečný výsledok bude skvelou odmenou za to, čo som so synom za tento čas prežila," hovorí.


Aj keď Soňa prišla do kaderníctva s inou predstavou, radšej si nechala poradiť od profesionálky. „Chcela mikádo, ale to som jej vyhovorila, pretože má široké lícne kosti a nehodilo by sa jej to k tvári. Rovnako má husté a vlnité vlasy, ktoré nie sú vhodné pre tento typ účesu," dodáva kaderníčka.


V súvislosti s farbou bolo potrebné dať najskôr dole pôvodnú ryšavú a pramene zosvetliť, aby na nich nebolo vidieť rôzne iné odlesky a aby postupné vymývanie farby nebolo natoľko markantné. „Rozhodli sme sa pre teplejší, zlatistý odtieň, ktorý sme vybrali najmä z toho dôvodu, že bude pôsobiť prirodzenejšie," tvrdí kaderníčka.


Po premene účesu čakalo Soňu aj kozmetické poradenstvo, spojené s líčením a nanesením mejkapu. Kozmetička jej pri analýze pleti poradila nezanedbávať najmä pravidelné hĺbkové čistenie a hydratáciu. „Ide o typickú a mierne problematickú pleť, s ktorou sa dnes trápia už aj ženy v zrelšom veku. Je to spôsobené buď hormónmi, alebo stravou, a to najmä lepkom či mliečnymi výrobkami," hovorí kozmetička. Pre lepšie zjednotenie pleti a zakrytie nedostatkov Soni tiež odporučila používanie hydratačného alebo aj liftingového mejkapu a očných tieňov teplejšieho sfarbenia.


Konečný výsledok skrášľovacieho procesu je jasným dôkazom toho, že naozaj bolo na čo čakať. Profesionálni tím vizážistov sa postaral o to, že sa z nenápadnej ryšavky stala oslnivá dáma, pričom sa im podarilo zvýrazniť jej najkrajšie črty. Súhlasíte?

Autor: Simi
Foto: Nina Skalíková


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

PREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dámaPREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dámaPREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dáma+15PREMENA: Z nevýraznej ryšavky sa stala zvodná dáma
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac