Prvý rok manželstva – z pohľadu muža!

Prvý rok manželstva – z pohľadu muža!

Väčšina žien tvrdí, že manželstvom sa nič nemení, no mnoho mužov zastáva názor, že práve zmenou stavu zo slobodného na ženatý sa medzi partnermi mení toho ozaj dosť. A ako to vyzerá v prvom roku manželstva očami mužskej polovičky?

Pán a pani Smithovci
Tak ako vo filme, aj v niektorých reálnych manželstvách to vyzerá tak, že partneri sa zabehnú do istých koľají v pracovnom a súkromnom živote a akosi nič neriešia. Ženy pociťujú väčšiu istotu, keďže nesú meno po svojom partnerovi, no niektorí muži naopak zneistia.

Majú strach z toho, že nastane nuda medzi partnermi, že ich vzťah časom ochabne a bude to len vzťah akoby z povinnosti. Ak sa takým stane, má to vplyv na všetky ostatné sféry a spoločné aktivity, nevynímajúc ani sex, ktorý je pre partnerské spolužitie nevyhnutný. Preto sa nevzdávajte koníčkov, nových zážitkov a neberte sa príliš vážne, vášmu manželovi to len prospeje!

Nátlak okolia
Postav dom, zasaď strom, sploď syna. Čerstvý ženáč to minimálne počúva od najbližšej rodiny a známych, pretože každý sa zvedavo vypytuje, kedy sa už konečne postará o potomka. Veď aj budúce babky a dedkovia chcú mať vnútorný pokoj, že ďalší člen rodiny je na svete, ktorý rodinnú vetvu obohatil o jeden konárik. Lenže nie každý sa žení s tým, že chce byť hneď aj oteckom.

A napokon, čo koho do toho? Nemôžu sa mať dvaja radi bez toho, aby mali hneď rodinu? Čo ak sa chcú venovať ešte svojej práci, koníčkom, alebo sa na úlohu rodičov pripraviť nielen po psychickej, ale aj materiálnej stránke? Preto v tomto čase chcú mať oporu v manželke, s ktorou by odrážali podobné útoky.

Kamaráti idú bokom
A to aj napriek tomu, či to tak muž chce, alebo nechce. Do istej miery mu to nedajú akési výčitky voči manželke a celkovo už na nich nemá toľko času ako predtým. Jednoducho sú v hre iné priority, ako behanie po rôznych obchodoch a zháňanie obkladačiek, závesov a iných potrebných vecí nielen do domácnosti.

Na druhej strane sa stáva aj to, že samotní kamaráti už menej kontaktujú ženáča, pretože si myslia, že má menej času a žena by ho možno „nepustila". Niekedy sa to dokonca končí tak, že ho označia za „podpapučovníka", lebo nevydržal s nimi piť až do štvrtej rána a pobral sa domov už o pol noci. Priateľstvá so slobodnými a nezadanými kamarátmi tak časom chladnú.
 
Každý pohľad môže byť iný!
Aj keď jestvujú spoločné pocity pre niektorých mužov, rozhodujúce sú tie vášho manžela. Preto je dobré vedieť, ako sa on pozerá na vaše (budúce) manželstvo. Komunikácia medzi manželmi či partnermi je veľmi dôležitá a len vďaka nej môžete zladiť vaše spolužitie tak, aby vyhovovalo vám obom.

Autor: Dada


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac