Horoskopy

BARAN

21. 3. - 21. 4.
  • Vládnuca planéta: Mars
  • Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista
  • Postava: svalnatá, vzpriamené držanie tela, chôdza rýchla, tvár oválna, oblé čelo
  • Šťastný deň: štvrtok
  • Významné osobnosti v znamení Baran: Albert Einstein, Leonardo Da Vinci, Charlie Chaplin, Ján Ámos Komenský, Katarína Kolníková, Jozef Kroner, Dagmar Havlová
  • Vhodné povolania: politik, generál, manažér, športovec, riaditeľ, chovateľ koní, lovec, lekár
  • Vhodní partneri: Blíženec, Lev, Strelec a Vodnár

Zdravie
Osoby narodené v znamení Barana majú vynikajúci imunitný systém a dobrú odolnosť voči chorobám. Často však tvrdo a neúnavne pracujú a mrhajú svojimi silami, čo sa u nich prejaví ako nervové vyčerpanie.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Objavujú sa psychické choroby, bolesti hlavy, poruchy spánku, mozgové mŕtvice, infarkty a podobne. Taktiež sú náchylní na úrazy a nehody, za ktoré môže ich temperament a odhodlanie s akým sa ženú vpred.

Charakteristika
Pre ľudí narodených v tomto znamení je príznačná aktivita, iniciatíva, rozhodnosť, dravá odvaha, optimizmus, ušľachtilosť, pevná vôľa, spontánnosť a dynamika. Ale na druhej strane je to aj prchkosť, netrpezlivosť, tvrdohlavosť, drsnosť, či arogancia.

Barani usilujú zo všetkého najviac o rozvoj vlastného Ja, o presadenie vlastnej vôle a dobývanie sveta. Schopnosť nezľaknúť sa, ich vodcovskú povahu privádza na pole priekopníkov nových myšlienok a reformátorov.

Chcú byť vodcami ako v zamestnaní, tak aj medzi priateľmi. Nachádzajú totiž potešenie v ovládaní druhých, chcú byť vo všetkom prví, sú ambiciózni, vytrvalí a cieľavedomí, ale zároveň aj značne egoistickí. Kráčajú uvážlivo a nekompromisne za svojím cieľom. Radšej si rozbijú hlavu o betónový múr, než aby hľadali únikovú cestu. Diplomacia nie je ich najsilnejšou stránkou, no človek pri nich vždy vie, na čom práve je.

Barani sú i vášnivými hazardérmi, ktorí milujú všetky formy rizika a dobrodružstva, a tak konajú veľmi impulzívne a bez rozmyslu. Ak utŕžia porážku, vďaka oddaným priateľom, ktorí pri nich stoja v dobrom aj zlom, sa veľmi rýchlo spamätajú. Vážia si duševnú spriaznenosť podobných ľudí viac ako pokrvné príbuzenstvo. Inštinktívne a s ohnivým podnikateľským duchom zapália aj iných pre naplnenie odvážnych cieľov.

Potreba činu ich udržuje v neustálom vare a do práce sa púšťajú s veľkým nasadením. Prvoradá je pre nich idea. Treba pripomenúť ich otvorenú, priamu povahu, záujem o veci verejné, obchod a všetky oblasti vedy.

Sú veľkými priateľmi prírody, páči sa im horolezectvo, radi sa zdržiavajú vo vysoko položených lokalitách. Až do vysokej staroby si uchovávajú čosi sympaticky mladistvého.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac