Horoskopy

BLÍŽENCI

22. 5. - 21. 6.
  • Vládnuca planéta: Merkúr
  • Typ: intelektuál, bádateľ, racionálny, dualista, skeptik
  • Postava: stredná, pružné údy, dlhé prsty, rýchla chôdza, gestikulácia, úzke pery
  • Šťastný deň: streda
  • Významné osobnosti v znamení Blíženci: Královná Viktória, Ian Flemiong, Steffi Graf, Arthur Conan-Doyle, John F.Kennedy, Joan Collinsová
  • Vhodné povolania: obchodní zástupcovia, novinári, moderátori, učitelia, herci, prekladatelia, vydavatelia, propagační, reklamní pracovníci
  • Vhodní partneri: Blíženec, Lev, Váhy, Vodnár a Baran

Zdravie
Čo sa týka zdravotného stavu, konštitúcia Blížencov nie je príliš silná, po psychickej stránke sú veľmi labilní a precitlivelí. Pri plnom pracovnom vyťažení by nemali zanedbávať pravidelné, kľudné i krátkodobé prestávky na relaxáciu. K osvieženiu a regenerácii potrebujú omnoho viac spánku než ostatné znamenia.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Tým, ktorí zanedbajú starostlivosť o svoje zdravie, môžu hroziť choroby či úrazy rúk, nôh, chrbtice, artritída a reumatizmus. Zdravotné problémy Blížencov bývajú často psychicky podmienené ich neustálym nervovým vypätím a nekľudom. Astrolékari im odporúčajú praktikovať pravidelné dychové cvičenia a jógu.

Charakteristika
Znamenie Blížencov je symbolizované mýtickými dvojčatami Castorom a Polluxom, ktorých mená nesú aj hviezdy v súhvezdí Gemini. Pre blížencov je charakteristická rôznorodosť, nestálosť a vnútorná rozpoltenosť, lebo v ich „duši prebývajú dve duše", čo spôsobuje, že nálada sa u nich často mení prudko a bezdôvodne. Chvíľami by vyskakovali radosťou a vzápätí upadajú do hlbokej depresie.

Blíženci sú milí, príjemní, okúzľujúci, bystrí, všestranní, originálni, vynaliezaví a najmä výreční ľudia. Sú ale veľmi zvedaví. Zvedavosť a nadchnutie ich neustále ženie do nových dobrodružstiev bez ohľadu na to, koľko nedokončených záležitostí zanechávajú za sebou. Ich myšlienkové procesy sú rýchle, no často dosť povrchné. Niekedy je pre ostatné znamenia ťažké udržať s nimi krok. Sú neskutočne prispôsobiví a majú nevšednú predstavlivosť a flexibilitu. Angažujú sa hneď v niekoľkých záležitostiach naraz.

Je im vlastná vysoká inteligencia, majú výborný zmysel pre humor a diplomaciu. Svojou pohotovosťou a vtipom si dokážu rýchlo získať okolie. Radi všetko analyzujú a prehodnocujú. Ďalším charakteristickým rysom je čulosť a radosť s akou sa púšťajú do všetkého nového. Na druhej strane sú to však ľudia náladoví a vrtošiví, ktorí sa v zlej nálade často dopúšťajú hrubých, detinských a nerozumných činov.

Ďalšími výraznými negatívnymi vlastnosťami je pokrytectvo, nestálosť, nesústredenosť, intrigánstvo, nevýpočitateľnosť, náladovosť a nedisciplinovanosť. Nedokážu udržať tajomstvo a milujú večierky. Majstrovsky debatujú, zasmejú sa aj sami na sebe a rozčúlenie býva iba prchavé. Ak v zlosti niečo zlé povedia, priveľmi rýchlo to oľutujú a okamžite sa snažia odčiniť príkorie, ktoré svojim správaním spôsobili. Je veľmi obtiažne pripútať Blíženca k jednému miestu. Radi cestujú a spoznávajú nové miesta a kultúry.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac