Horoskopy

BÝK

22. 4. - 21. 5.
  • Vládnuca planéta: Venuša
  • Typ: prirodzený, spätý s prírodou, inštinktívny, tvrdohlavý
  • Postava: nízka, zavalitá, plné pery, oválna tvár
  • Šťastný deň: streda
  • Významné osobnosti v znamení Býk: William Shakespeare, Sigmund Freud, Mária Terézia, Evita Perone, Ján Pavol II
  • Vhodné povolania: bankovník, finančník, skladník, ekonóm, správca, módny dizajnér
  • Vhodní partneri: Rak, Panna, Strelec a Ryby

Zdravie
Býci majú silnú telesnú konštrukciu. Vplyvom stresu a prílišného vypätia v práci, či partnerstve sa u nich objavujú bolesti chrbta, ztuhlosť krku a pod. Najviac náchylné k infekciám majú horné dýchacie cesty. V staršom veku by si mali dávať pozor na zdravie.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Milujú pohodlie a mastné jedlá, čo má za následok priberanie. Racionálna stravovanie sa, športovanie a hlavne silná vôľa, to je základ ako predísť nečakaným neduhom a chorobám. Podľa štatistík Býci umierajú najčastejšie na choroby tráviaceho traktu a srdcový infarkt.

Charakteristika
Pre znamenie Býka je charakteristická trpezlivosť, dôslednosť, rozhodnosť, vytrvalosť, pragmatickosť a vernosť. Sú to realisti stálej povahy, dosť konzervatívnych názorov. Milujú istotu a kľud, snažia sa vyhýbať všetkým rizikám a neovereným, neznámym postupom.

Majú kľudnú povahu a zriedka sú impulzívni. Ak sa v nich však hnev hromadí, alebo sú v strese, ich výbuchy zlosti sú prudké a deštruktívne. Stávajú sa z nich tvrdohlaví, neústupčiví a zaťatí Býci. Ich slabosťou je určitá ťažkopádnosť a neprispôsobivosť. Dlho im trvá kým sa do niečo pustia, ale keď sa už raz rozhodnú tak idú neúnavne za svojim cieľom.

Skúsenosti sú pre nich dôležitejšie než rady, potrebujú sa učiť na vlastných chybách aj navzdory utŕženým ranám. Sú silne závislí na minulosti, preto zostávajú dlho pod nejakým dojmom. Všetko chcú zhltnúť a nahromadiť: pocity, emócie, myšlienky. Svoje ciele majú jasné a usilovne na nich pracujú. Ich základným inštinktom je zaistiť si životné istoty v podobe domova, práce a financií, aby mohli viesť bezstarostný život.

Blahobyt, vážnosť a niekedy aj bohatstvo dosahujú vďaka organizačnému talentu, ostrej logike, kombinačným schopnostiam, šetrnosti založenej na racionálnom základe a cieľavedomosti. Býci majú zmysel pre krásu a tvar, bohatú predstavivosť a intuíciu, ktoré sa často spájajú s tvorivými schopnosťami, napríklad v umení.

Milujú farby, výrazné vône, ľubovoľné chute, zvuky a silne túžia po láske. Sú veľmi zruční, citliví, jemnocitní, majúci vzťah k prírode, vedám a umeniu. Majú výrazne svetské záľuby. Milujú prírodu, peniaze a majetok. Žijú a nechajú žiť. Prajú si však, aby aj iní ich nechali na pokoji.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac