Horoskopy

KOZOROŽEC

22. 12. - 20. 1.
  • Vládnuca planéta: Saturn
  • Typ: zodpovedný, kreatívny, samostatný, pedantný
  • Postava: vysoká, chudá, úzke pery, vystupujúce lícne kosti a úzka tvár
  • Šťastný deň: sobota
  • Významné osobnosti v znamení Kozorožca: J.R.R. Tolkien, Isaac Newton, Stephen Hawking, Michael Schumacher
  • Vhodné povolania: účtovník, bankár, bádateľ, matematik, biológ, archeológ, učiteľ, právnik, architekt, murár, baník, farmár
  • Vhodní partneri: Strelec, Ryby, Vodnár, Býk, Panna, Škorpión

Zdravie
Kozorožci bývajú v detstve častejšie chorí ako ostatní, no s pribúdajúcim vekom nadobúdajú imunitu a odolnosť voči ochoreniam. K problémovým partiám Kozorožcov patrí kostra, kĺby a kolená. Veľmi často mávajú sklon k reumatizmu, kožným alergiám a nachladnutiu. Toto znamenie charakterizuje spriamené držanie tela, ktoré napovedá o duševnej rovnováhe a jasnom presvedčení týchto ľudí.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...

Astrolekári Kozorožcom odporúčajú pohyb na čerstvom vzduchu, šport a pravidelné masáže. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia umierajú najviac na rakovinu žalúdka a na srdečný infarkt.

Charakteristika
V staroveku bol Kozorožec považovaný za najdôležitejšie zo všetkých znamení zverokruhu. Zrejme preto, lebo doba zimného slnovratu, keď sú dni najkratšie a noci najdlhšie, bola považovaná za najdôležitejší gravitačný bod obežnej dráhy Slnka.

Kozorožec - Capricorn - symbolizuje v doslovnom preklade z latinčiny veľkého tvora, ktorý húževnato a vytrvale stúpa k výšinám a je dokonale stvorený na prežitie v ťažkých podmienkach. Jeho veľká sila charakteru a následne činov je založená na rozvážnosti, ctižiadosti, zodpovednosti, praktickosti, spoľahlivosti, reálnom pohľade na svet so štipkou idealizmu. S týmito stavebnými základmi je schopným prekonávať akékoľvek prekážky.

Kozorožec má triezvu myseľ, miluje jasný poriadok a presné rozvrhnutie času. Je konzervatívny, stelesňuje stabilitu, vo svojom chovaní je diplomatický a má hlboké myšlienky. Disponuje výbornými organizačnými schopnosťami, s kritickým pohľadom na veci, vážnym postojom k životu a so zmyslom pre povinnosť. Strategicky vnáša presný systém do všetkých oblastí svojho života a disciplinovane ho dodržiava. Na druhej strane môže byť aj nadmerne ctižiadostivý, sebecký, neúprosný, chladný, so sklonom k melanchólii a sadizmu. Na príkoria a urážky ťažko zabúda, ale netúži sa pomstiť.

Jeho nenávisť a priateľstvo sú nekompromisné a trvalé. Svoje postavenie dosahuje za cenu neúnavnej driny a za svoje materiálne úspechy vďačí iba sebe a svojej práci. Rád prikladá korunku ku korunke, odkladá si úspory. Má rád nezávislosť, krásu a súlad.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac