Horoskopy

LEV

22. 7. - 22. 8.
  • Vládnuca planéta: Slnko
  • Typ: autoritatívny, energický človek, optimista, chvastúň
  • Postava: vysoká, so silne vyvinutou hornou časťou tela, impozantný zovňajšok, veľké oči, výrazná brada, husté obočie, široké plecia
  • Šťastný deň: nedeľa
  • Významné osobnosti v znamení Lev: Napoleon Bonaparte, Alexander Dumas, Henry Ford, J.K. Rowling, Fidel Castro, Jacquelline Kennedyová
  • Vhodné povolania: manažér, nakladateľ, reportér, komentátor, umelec, herec, hudobník
  • Vhodní partneri: Lev, Váhy, Strelec, Baran, Blíženci  

Zdravie
Levi majú pomerne dobré zdravie. Vyžaruje z nich obrovská vitalita. Sú však náchylnejší k rôznym zraneniam, náhlym a krátko trvajúcim chorobám. Hlavným nebezpečenstvom pre nich ostáva nedostatočná prevencia, zanedbávanie vlastného zdravia z dôvodu prepracovanosti a nedostatočného odpočinku.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
K ich najcitlivejším miestam patrí zrak, chrbtica a srdce. Levi môžu častejšie než ostatné znamenia trpieť bolesťami či úrazmi chrbta a ramien, kĺbov či mať problémy s chrbticou. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na mozgové príhody a srdcový infarkt.

Charakteristika
Lev, kráľ divočiny vládne všetkým zvieratám. Má kráľovský, heroický charakter a silnú vnútornú potrebu neustále niekoho a niečo prekonávať. Je veľmi náročný, ako na seba, tak i na druhých. Iba máloktoré znamenie sa s nim môže porovnávať pokiaľ ide o radosť zo života a osobnú vitalitu. Nenávidí priemernosť, malichernosť a klamstvo.

Má otvorenú, priamočiaru povahu. Je to rodený bojovník, silná osobnosť, temperamentný a neohroziteľný. Vyznačuje sa vznešeným, veľkorysým, hrdým a sebaistým správaním, na druhej strane môže byť namyslený, márnivý, autokratický, panovačný a egocentrický. Lev je závislý jedine na pozornosti, obdive a aplauze druhých ľudí, preto potrebuje mať nutne priestor, kde sa môže predvádzať. A to robí z neho ctižiadostivého, sebavedomého a ambiciózneho človeka, ktorý si je istý svojim úspechom. Lev neznesie pocit porazeného a v zlosti nikdy nevybuchne.

Aj keď je niekedy vnútorne veľmi rozčúlený, nikdy to na sebe nedá vedieť. Vie sa ovládať a správa sa prirodzene. Ak sa chce pomstiť, urobí to noblesne. Miluje luxus a prepych. Čo sa týka jeho ctižiadostivosti, vie byť až nenásytný. Málokedy by sa však uchýlil k nečestnému boju, či intrigám. On to nepotrebuje. Dáva prednosť otvorenému a čestnému jednaniu. Sám seba považuje za zbožie najvyššej kvality.

Vie, čo chce, zvyčajne to dosiahne a udrží si to. Tvrdej práce sa nebojí, ak ho baví. Ubíja ho stereotyp bez možnosti sebarealizácie a uplatňovania kreativity. Vie si získať vážnosť a dôveru, vo svojom okolí zastáva vedúcu pozíciu, za čo vďačí svojej neúnavnosti. Masy sa mu podriaďujú, lebo chcú, aby ich niekto viedol. A na záver: Vďaka svojmu ohnivému temperamentu je sexuálne veľmi aktívny.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac