Horoskopy

PANNA

23. 8. - 22. 9.
  • Vládnuca planéta: Merkúr
  • Typ: úslužný človek, organizátor a metodik, kritik, puntičkár
  • Postava: štíhla postava, ovisnuté plecia, trochu nervózny typ
  • Šťastný deň: streda
  • Významné osobnosti v znamení Panna: Agatha Christie, Matka Tereza, Stephen King, Magda Vašáryová, Emil Zátopek, J.W.Goethe
  • Vhodné povolania: účtovník, analytik, právnik, učiteľ, architekt, lekár, veterinár, ošetrovateľ, hodinár, optik, vychovávateľ, hosteska, čašník
  • Vhodní partneri: Panna, Škorpión, Kozorožec, Býk, Rak

Zdravie
Panny majú dobré zdravie. Venujú totiž veľkú pozornosť zdravému životnému štýlu a ich starostlivosť o vlastné zdravie bráni vážnejším chorobám. Na druhej strane sa častokrát stávajú hypochondrami. K najcitlivejším miestam patrí nervová sústava a tráviace ústrojenstvo, predovšetkým črevá.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Niekedy ich môžu trápiť bolesti v bedrách, reumatické ťažkosti, bolesti chrbta, bolesti hlavy a poruchy spánku. Pre Panny je veľmi dôležitý kontakt s prírodou. Prechádzky, šport či turistika bude mať na týchto ľudí veľmi pozitívni účinok. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na mozgové príhody a cirhózu pečene.

Charakteristika
Je to skôr materialisticky založené znamenie, ktoré nestráca čas snívaním a sentimentalita nepatrí k jeho typickým vlastnostiam. Panna patrí k najlepším organizátorom z celého zverokruhu, lebo na prvom mieste je u nej rozum, na druhom poriadok a na treťom dokonalosť.

Tento človek - Panna, býva bystrý, skromný, čistotný, precízny, pracovitý, metodický, skôr skeptický s prísne racionálnym správaním. Na druhej strane ale môže byť malicherný, vypočítavý, úzkostlivý, suchopárny a citovo chladný. Panna má väčšinou dobre vyvinutý zmysel pre detail, čo ju predurčuje na vykonávanie činností, kde je potrebné mať presné oko. Svojim puntičkárskym prístupom ale môže druhým poriadne znepríjemňovať život.

Mnohé spory vznikajú neraz z jeho viny, pretože sa rád mieša do záležitostí iných ľudí. Nikdy nehľadá chybu v sebe, vždy ju nájde v druhých. On sám sa však cíti dotknutý a dobre myslené rady priateľov považuje za útok voči svojej osobe. Spolunažívanie s inými ľuďmi je pre tento typ človeka dosť zložité.

Panny sú založené veľmi racionálne, stoja nohami pevne na zemi, majú zodpovedný prístup k životu a značný zmysel pre poriadok či súlad. Nechcú byť nikomu zaviazaní ani na nikom závislí. Majú radi pravdu, dochvíľnosť, hospodárnosť, naopak neznášajú vulgárnosť, lenivosť, prehnaný sentiment a neporiadok. Existencia je pre panny synonymom povinnosti, poriadku a cnosti. Nikto nedokáže tak bezpečne inštinktívne rozlišovať medzi tým, čo je zdravé a čo nezdravé, užitočné a neužitočné, prospešné a škodlivé, ako práve oni. Túto schopnosť dávajú radi do služieb ostatných.

Panna má veľké pochopenie pre slabých a chudobných - musí jednoducho pomáhať. Má blízko k prírode a dáva prednosť domovu v tichom a poetickom ústraní, kde spája krásu s užitočnosťou. Tak ako sa mení príroda, mení sa aj jeho nálada. Dobrým liekom pre ľudí - Panny je humor.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac