Horoskopy

RAK

22. 6. - 21. 7.
  • Vládnuca planéta: Mesiac
  • Typ: humorista, romantik, milovník prírody, sentimentálny človek
  • Postava: zavalitá, okrúhla tvár, jemné črty, široký nos, okrúhla brada
  • Šťastný deň: pondelok
  • Významné osobnosti v znamení Rak: Július Cézar, Ernest Hemingway, Pierre Cardin, Anne Lindberghová, Meryl Streep, Jiří Grossman
  • Vhodné povolania: učiteľ, detský lekár, zdravotná sestra, opatrovateľka, herec, moderátor, spisovateľ, režisér, ilustrátor
  • Vhodní partneri: Panna, Škorpión, Ryby, Býk, Rak

Zdravie
Zdravotný stav Rakov je podmienený dôkladným odpočinkom, relaxom a spánkom. Ak je ohrozený ich pocit bezpečia, môžu upadnúť do depresie. Pokiaľ si zlú náladu a melanchóliu budú pestovať častejšie, môžu si privodiť skutočné a vážne zdravotné problémy, z ktorých sa budú len veľmi ťažko uzdravovať.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Za najcitlivejší sa u týchto ľudí považuje dvanástorník a žalúdok. K zraniteľným častiam tela ďalej patrí hlava, hrudník alebo prsia, kolená, ľadviny a koža. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na srdečný infarkt a rakovinu žalúdka.

Charakteristika
Raci sú vo svojom vnútri veľmi jemní, citliví, romantickí a často ľahko zraniteľní. Preto si nutne potrebujú nájsť skrýšu, ktorá by ich chránila pred drsnými údermi okolitého sveta. Tou skrýšou býva často domov a rodina. Pociťujú potrebu starať sa o niekoho a pomáhať mu. Na druhej strane však musia mať vždy pocit istoty a náklonnosti, veľa lásky a srdečnosti. To svedčí o ich mäkkej povahe.

Sú tolerantní a dobrosrdeční. Sú filozoficky založení, rýchlo chápu a sú citliví na rozličné osobné dojmy. Keďže bývajú veľmi plachí a hanbliví, robí im problém presadzovať sa v spoločnosti, ktorú dobre nepoznajú. Aby sa stali vernými a spoľahlivými priateľmi, potrebujú čas na získanie dôvery. Raci majú veľa priateľov i nepriateľov. Milujú luxus a prepych a aj ľudí vo svojom okolí posudzujú predovšetkým podľa zovňajšku. Vďaka mnohostrannému nadaniu a činorodosti sa dokážu ctižiadostivo nasmerovať na vytýčený cieľ a dosahujú úspechy v práci. Nikto iný nedokáže tak dobre hospodáriť s financiami ako Raci.

Raci ťažko znášajú tvrdú kritiku, nech už je oprávnená alebo nie. Zvyčajne majú sklony k lipnutiu na svojom pôvode a minulosti, čo môže spôsobovať, že sa utápajú vo svojej pamäti a v spomienkach. Dlho a hlboko premýšľajú nad chybami, ktorých sa dopustili, namiesto toho, aby neúspech striasli a chopili sa ihneď ďalšej príležitosti.

Pretože majú silné citové výkyvy, tak len s ťažkosťami dokážu ovládať svoje nálady. Mávajú tendencie k depresiám a melanchólii, často menia svoje názory. Raniť ich možno veľmi ľahko, lebo si všetko berú príliš osobne. Veľmi rýchlo v nich vzbĺkne zlosť, ale zasa rýchlo opadne.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac