Horoskopy

RYBY

19. 2. - 20. 3.
  • Vládnuca planéta: Neptún
  • Typ: mystik, samotár
  • Postava: zavalitá, oválna tvár, široké čelo, pomalá chôdza
  • Šťastný deň: utorok
  • Významné osobnosti v znamení Ryby: Michelangelo Buonarotti, George Washington, Bedřich Smetana, Ema Destinová, Victor Hugo
  • Vhodné povolania: lekár, veterinár, ošetrovateľ, vychovávateľ, účtovník, matematik, programátor, architekt, umelec
  • Vhodní partneri: Býk, Škorpión, Kozorožec

Zdravie
Ryby sú jemné, krehké a podliehajú mnohým chorobám, ktoré u nich môžu vypuknúť celkom nečakane. Najčastejšie majú problémy s nohami, kĺbami, trápiť ich môžu bolesti v krížoch, otoky a reumatizmus. Často mávajú úrazy nôh a rúk, trpia nachladnutím, chrípkami, zápalmi pľúc, mávajú ťažkosti s pečeňou a zažívacie problémy.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Z astrolékarskeho hľadiska je im priradený imunitný systém náchylný na alergie a astmu. Aby si zachovali dobré zdravie, je pre ne nevyhnutné vyhnúť sa akejkoľvek nestriedmosti a extrémom, nezdravej životospráve, stresu a depresiám. Ryby by mali pravidelne navštevovať saunu alebo sa venovať nejakému športu. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac zomierajú na nehody, úrazy a na rakovinu.

Charakteristika
Toto vodné znamenie znázorňuje dve ryby plávajúce oproti sebe. Týmto spôsobom je charakterizovaná ich citová rozporuplnosť a duševná dvojakosť. Ryba je tvor žijúci pod vodou, a tiež ľudia tohto znamenia žijú podobne. Svojimi myšlienkami sa pohybujú v hĺbkach, kde pre nich neexistujú žiadne hranice.

Ich úlohou je plávať proti prúdu. Tie z nich, ktoré sa tak rozhodnú môžete vidieť na riadiacich pozíciách. Sú to ľudia veľmi citliví, skromní, nesebeckí a senzitívni, majú obetavú, intuitívnu, jemnú a hĺbavú povahu čo z nich vytvára veľmi zraniteľné bytosti.

Sú obdarení veľkými vedomosťami a veľkou vnútornou silou. No svet len ťažko pozná ich skutočnú hodnotu. Títo ľudia s dušou básnika a bohatou fantáziou túžia vniesť do každodenného zhonu života trochu krásy a poézie. Ryby majú dar stotožnenia sa s druhými bytosťami. K iným sa správajú citlivo, lipnú na priateľoch a ľahko prehliadnu ich nedostatky.

Často sú bútľavými vŕbami, a to vďaka diskrétnosti a intuitívnej schopnosti orientovať sa v náladách iných ľudí. V dôsledku toho patria Ryby k najopatrnejším znameniam. S tým však kontrastuje ich dôverčivosť k ostatným ľuďom. To má za následok, že sa stávajú často obeťami rôznych podvodov a intríg.

Negatívnou povahovou črtou Rýb je strach zo života, ktorý ich nikdy celkom neopúšťa a je do istej miery tragickým podtextom ich charakteru. Keď sú šťastní, obávajú sa nešťastia, keď milujú, majú strach aby nestratili milovanú bytosť, keď žijú v blahobyte, boja sa, aby oň neprišli. Najlepším liekom na ich neduhy je harmonické manželstvo. Milujú svoje deti, ich malé starosti a bolesti. Padne im zaťažko presadzovať prísnu disciplínu, preto radšej hľadajú zlatú strednú cestu medzi prísnosťou a láskavosťou.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac