Horoskopy

ŠKORPIÓN

24. 10. - 22. 11.
  • Vládnuca planéta: Mars
  • Typ: problematický človek, faustový typ, násilník, zvodca
  • Postava: robustná postava, široké plecia, vyzývavý pohľad, husté obočie
  • Šťastný deň: utorok
  • Významné osobnosti v znamení Škorpióna: Pablo Picasso, Bill Gates, Indíra Gándhiová, Grace Kelly, Hillary Clinton
  • Vhodné povolania: chirurg, ošetrovateľ, gynekológ, sexuológ, psychológ, astrológ, grafológ, detektív, kriminológ, vedecký pracovník, právnik, exekútor
  • Vhodní partneri: Ryby, Škorpión, Kozorožec, Rak, Panna

Zdravie
Ľudia Škorpióni majú dobrú odolnosť organizmu voči chorobám. Potrebujú však veľa spánku a relaxu. K najcitlivejším miestam náchylným na choroby u nich patria pohlavné orgány, čo môže mať za následok impotenciu, menštruačné ťažkosti, zápaly a cysty.

POZNÁTE ICH? AJ ONI SA NARODILI V TOMTO ZNAMENÍ...
Často mávajú i úrazy, športové zranenia a kŕčové žily. Podľa štatistík, ľudia tohto znamenia najviac umierajú na rakovinu žalúdka a zápal pľúc.

Charakteristika
Škorpión je najextrémnejšie zo všetkých znamení zverokruhu. Ako škorpióni, ktorí trávia dni v tmavých úkrytoch pod kameňmi, i ľudia - Škorpióni sa vyznačujú uzavretou a samotárskou povahou. Sú to „ľudia medzi dvoma bránami ", spaľovaní vnútornou rozorvanosťou. Horúce vášne sa striedajú s nesmiernym chladom.

Do vienka dostali dôstojnosť, energickosť, cieľavedomosť, nespútanosť a samostatnosť. Škorpióni milujú záhady, pretože im dávajú priestor k skúmaniu a prenikaniu do podstaty ľudí, vecí a javov. Charakterizuje ich hlboká tajomnosť, magnetická príťažlivosť a bezodná vášnivosť. Sú fascinovaní všetkým čo súvisí so sexualitou, smrťou, symbolikou znovuzrodenia a mystikou. Vynikajú húževnatosťou, odvahou a dobrou intuíciou, pričom len ťažko dokážu robiť kompromisy.

Škorpióni sú mimoriadne tvrdí, ale aj citliví zároveň. Keďže sú veľmi zraniteľní, často bývajú obdarení veľmi nebezpečnými zbraňami. Sú to majstri skrytých psychologických bojov a duševného trýznenia. Vedia vniknúť do tajomstiev iných ľudí a prebádať ich. Svoje vlastné tajomstvá si však nechávajú pre seba. Nikomu ich len tak ľahko neprezradia. Priateľstvá podrobujú starostlivému výberu.

Len odvážny a rovnocenný partner splní jeho vysoké nároky. Pripúšťajú len svoj vlastný zákon, neznášajú žiadnu autoritu, ibaže by si svojich nadriadených skutočne vážili. Škorpióni sú veční buriči a živelní individualisti. Mocné emócie spôsobujú, že dokážu milovať, ale i nenávidieť z celého srdca. Majú silnú vôľu, akonáhle si niečo zaumienia, nič ich nezastaví. Nechýba im vytrvalosť a sú schopní obstáť i v zložitých životných situáciách.

Sú veľmi predvídaví, majú bystrého ducha. Nezriedka bývajú sarkastickí až uštipační. Inklinujú k tajomným vedám a okultizmu. Neobyčajne ich priťahuje všetko nepoznané a nepreskúmané.

zisti aké si znamenie

Súvisiace články

Čítaj viac